1. februāris, 2022
    Komentēt

Drukāt

Saglabāt

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins pirmdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē ielaida septiņus vārtus un tika nomainīts pēc divām trešdaļām, viņa pārstāvētā Kolumbusas Blue Jackets vienība ar 4:8 (2:4, 2:3, 0:1) savā laukumā atzina Floridas Panthers pārākumu.

Merzļikins laukumā devās pamatsastāvā un nospēlēja 40 minūtes, kurās tika galā ar 18 no 25 metieniem.

Latvijas vārtsargs pirmo reizi mačā tika pārspēts jau 32.sekundē, kad precīzs bija Meisons Mārčments, kurš mača turpinājumā atkārtoja Panthers rezultativitātes rekordu, tiekot pie sešiem punktiem (2+4).

Līdz šim sešus punktus vienā mačā Panthers rindās bija izdevies iekrāt tikai Olli Jokinenam, kurš ar 2+4 izcēlās 2017.gada 17.martā spēlē ar Ņujorkas Islanders.

Pirmdienas mačā ar hat trick un rezultatīvu piespēli Panthers sastāvā izcēlās Sems Reinhārds, bet piecas rezultatīvas piespēles iekrāja Antons Lundels. Pa vārtiem uzvarētāju rindās guva Aleksandrs Barkovs, Makenzijs Vīgars un Ouens Tipets.

Blue Jackets sastāvā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Patriks Laine, bet pa reizei precīzi bija Gustavs Nīkvists un Emīls Bemstrems.

Merzļikinu nomainījušais Jonass Korpisalo trešajā periodā atvairīja 14 no 15 viesu metieniem.

Kopumā šosezon Merzļikins NHL laukumā devies 27 spēlēs, izcīnījis 14 uzvaras, atvairījis 90,5% pretinieku metienu, vidēji spēlē zaudējis 3,39 vārtus un ticis pie divām sausajām spēlēm.

Blue Jackets ar 41 punktu 43 mačos Austrumu konferencē ieņem desmito vietu, kamēr Panthers ar 69 punktiem 46 mačā konferences un visas līgas līderi.

Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.