• Šobrīd

  weather img

  Rīga -3°C Mākoņains, Z vējš, 4.63 m/s

  Valsts prezidents: Latvija ir stipra, demokrātiska, tiesiska valsts

  Latvija
  Ziņu aģentūra LETA
  6. maijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Satversmes simtgades gadā Latvija ir stipra, demokrātiska, tiesiska valsts, sūtot īpaši Satversmes simtgadei veltīto pastkarti pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dzimtai, norādīja Valsts prezidents.

  Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa, šodien reģionālās vizītes laikā Levits un Andra Levite Valmieras 2.pasta nodaļā nosūtīja Satversmes simtgadei veltīto pastkarti un pastmarku, ko par godu Satversmes simtgadei izdevis «Latvijas Pasts» sadarbībā ar Satversmes tiesu.

  Andra Levite nosūtīja pastmarku Vidzemes slimnīcas Dzemdību nodaļai ar lūgumu to nodot nākamajai jaundzimušajai meitenītei. Valsts prezidenta kundze jaundzimušajai novēlēja prieka pilnu dzīvi.

  Pastmarka «Satversmei 100» simboliski attēlo Satversmes stipro un stabilo vērtību ikviena valsts iedzīvotāja dzīvē. Pastmarkas autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja, un tās tirāža ir 50 000 eksemplāru.

  Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 800 eksemplāru tirāžā. Aploksnes vizuālajā noformējumā izmantots Satversmes simtgades logo, kas aicina atvērt Satversmi un izzināt konstitūcijas regulējumu, tajā ietvertās vērtības un Satversmes nozīmi mūsdienās, kā arī izstrādāšanas vēsturi.

  Satversmes simtgades logo autore ir māksliniece Dita Pence. Aploksnes fonā redzams arī kvadrātkods, ar kā palīdzību var apskatīt Satversmes simtgadei veltīto tīmekļvietni «satversme100.lv», kur vienkopus pieejama informācija par Satversmi un tās simtgadei veltītajiem notikumiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+