• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C Daļēji apmācies, D vējš, 4.63 m/s

  Vāc parakstus par mobinga aizliegšanu darba vietās

  Mobings
  Ziņu aģentūra LETA
  5. decembris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: No publicitātes materiāliem
  Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» sākta parakstu vākšana par mobinga. aizliegšanu darba vietās

  Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Marina Vāverīte, paužot pārliecību, ka emocionālai un psiholoģiskai varmācībai un ietekmēšanai jeb mobingam darbā nav vietas. Iniciatīvā akcentēts, ka mobings ir kaitīgs un bīstams tam pakļautajiem darbiniekiem, kā šādas darbības ir pretproduktīvas attiecībā pret objektīvi veicamajiem darba uzdevumiem. Vienlaikus mobings rada nelabvēlīgas sekas arī pašam emocionālajam varmākam.

  Tāpēc Vāverīte aicina likumos noteikt mobinga aizliegumu darba vietās un profesionālo pienākumu pildīšanā. Viņasprāt, ir nepieciešams noteikt arī sūdzību par mobingu mehānismus pašās darbavietās un tālākās instancēs, kā arī sodus par mobingu darbavietās un profesionālo pienākumu pildīšanā.

  Eiropas Savienības (ES) valstīs šie sodi ir ievērojami – no desmitiem tūkstošiem eiro līdz pat cietumsodam, apgalvo idejas autore, uzsverot, ka šāda likumdošana un prakse ir daudzās valstīs pasaulē, turklāt topot arī aptveroša ES līmeņa likumdošana. Tomēr viņa aicina negaidīt, kamēr «no augšas mums kāds dos mūsu, darbinieku, tiesības uz cieņpilnu un gandarījošu darba vidi».

  Gan Satversmē, gan Darba likumā ir vispārīgi atrunātas tiesības uz taisnīgiem, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem, tomēr mobings kā parādība ir jānosauc vārdā un pret to ir jāvēršas konkrēti, mudina iniciatīvas autore.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+