• Vāc parakstus par aizliegumu nākotnes jauniešiem iegādāties tabakas izstrādājumus

  Veselība
  Ziņu aģentūra LETA
  3. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par aizliegumu nākotnes jauniešiem iegādāties jebkādus tabakas izstrādājumus.

  Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Kārlis Beļēvičs. Viņš uzsver, ka smēķēšana ir viens no priekšlaicīgas nāves cēloņiem Latvijā. Smēķēšana rada atkarību, veselības problēmas pašiem smēķētājiem un apkārtējiem, piesārņo vidi un rada liekas izmaksas.

  «Sabiedrībā par to ir runāts, taču jaunas, efektīvas un revolucionāras idejas, kā šo sērgu apkarot, nav bijušas. Maz ticams, ka varam ietekmēt lielāko daļu cilvēku, kas jau smēķē, taču varam ietekmēt jauno paaudzi, kas vēl nav šai atkarībā nonākusi,» uzskata idejas autors. Viņš piedāvā aizliegt tabakas izstrādājumu iegādi jauniešiem no konkrēta laika brīža. Ar tabakas izstrādājumiem Beļēvičs saprot aromatizētājus, augu smēķēšanas produktus, bezdūmu tabakas izstrādājumus, elektroniskās smēķēšanas ierīces u.c., piebilstot, ka šāda politika jau tiek ieviesta Jaunzēlandē un Malaizijā.

  Iniciatīvas mērķis ir panākt, lai nākamās paaudzes aizmirst tādu lietu kā tabakas izstrādājumi. Viņš piedāvā noteikt ierobežojumus, ka no konkrēta brīža, piemēram, no 2024.gada, kad jauns likums būtu stājies spēkā, jaunietis, kas sasniedzis jau 12 gadu vecumu, vairs likumīgi Latvijā nevarētu iegādāties tabakas izstrādājumus, sasniedzot savus 18 gadus.

  Idejas autora ieskatā līdztekus būtu jāpalielina sodi par tabakas izstrādājumu pārdošanu un nodošanu nepilngadīgām personām.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē