• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Daļēji apmācies, Z vējš, 0.51 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Tiesa pret drošības naudu atbrīvojusi apcietināto, kuru apsūdz spiegošanā Krievijas militārā izlūkdienesta interesēs

  Tiesa
  Ziņu aģentūra LETA
  9. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Tiesa pret drošības naudu pagājušajā nedēļā nolēmusi atbrīvot no apcietinājuma būvuzņēmēju Valentīnu Frolovu, kuru apsūdz spiegošanā Krievijas militārā izlūkdienesta interesēs, svētdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums «de facto».

  Pret Frolovu tiesas prāvai būtu jāsākas piektdien. Viņa advokāts apgalvo, ka klients no tiesas neizvairīsies.

  Raidījumā min, ka Valsts drošības dienesta (VDD) gada pārskatā pausts, ka dienests pērn, sadarbojoties ar Militārās izlūkošanas un drošības dienestu, sāka divus kriminālprocesus par spiegošanu Krievijas labā. Aizturētās personas ar Krievijas militārā izlūkdienesta pārstāvjiem tikās Krievijas teritorijā un nodeva tiem neizpaužamas ziņas par Latvijas aizsardzības sektoru.

  Tostarp viens no aizturētajiem – šaušanas treneris Andris Birzgalis – vainu atzina un ar prokurori vienojās par pieciem gadiem cietumā. «de facto» rīcībā esoša informācija liecina, ka otrā spiegošanas lietā aizdomās turētais ir Frolovs. Viņam būs jāstājas tiesas priekšā piektdien.

  No VDD gada pārskata raidījums secinājis, ka Frolovs vācis izlūkziņas par NATO spēku ierašanos un izvietojumu Baltijā, militārajai loģistikai izmantotajām lidostām, Latvijas aizsardzības spējām un iekšpolitiku.

  Frolovam pērn tika noteikts apcietinājums kā drošības līdzeklis. Viņa advokāts Egons Rusanovs lūdza apcietinājumu nomainīt pret drošības naudu, un pagājušajā nedēļā izmeklēšanas tiesnese Biruta Horuna viņu atbrīvoja pret 30 000 eiro drošības naudu.

  Tiesnese rakstiskā atbildē raidījumam atzinusi, ka pastāv risks, ka, atrodoties brīvībā, apsūdzētais var izvairīties no tiesas un sprieduma izpildīšanas, bet bijuši jāņem vērā arī citi apstākļi.

  «Ņemot vērā Kriminālprocesa likuma 244. panta otrajā daļā noteikto, proti, noziedzīgā nodarījuma raksturu un kaitīgumu, iegūtās ziņas par apsūdzētā personību, viņa ģimenes stāvokli, veselību, kā arī citus apstākļus, detalizētāk šīs ziņas nav norādāmas, jo apcietinājuma turpmākās piemērošanas nepieciešamības izvērtēšana notika slēgtā tiesas sēdē, izmeklēšanas tiesnese atzina, ka izvairīšanās no tiesas, sprieduma izpildīšanas, risku var novērst drošības nauda,» paudusi Horuna.

  Tiesnese gan nav atbildējusi uz jautājumu, kā tiks garantēta Frolova ierašanās uz tiesu, bet atzīmējusi, ja apsūdzētais nepildīs savus pienākumus, naudu varēs ieskaitīt valsts budžetā.

  Par spiegošanu Frolovam draud vairāku gadu cietumsods. 

  «Es neesmu tagad gatavs runāt. (..) Atvainojiet, esmu aizņemts, uz redzēšanos,» telefonsarunā raidījumam sacījis Frolovs. 

  Savukārt Frolova advokāts Rusanovs pauda, ka klients apsūdzību nevēlas komentēt – arī to, vai atzīst vai neatzīst vainu, bet uz tiesu ieradīsies.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+