• Šobrīd

  weather img

  Rīga +10°C Skaidrs, Z vējš, 9.26 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Stājies spēkā kārtējais spriedums par ģimenes attiecību pastāvēšanu starp viendzimuma pāri

  Ziņu aģentūra LETA
  17. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Spēkā stājies Administratīvās rajona tiesas spriedums, kurā tā konstatējusi ģimenes attiecību pastāvēšanu starp viendzimuma pāri, noskaidroja aģentūra LETA.

  Ģimenes ārsts un infekciju slimību epidemiologs Antons Mozaļevskis sociālajā tīklā publicējis daļu no Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namu pieņemtā sprieduma, ar kuru apmierināta viņa un partnera pieteikums. Tiesa konstatējusi publiski tiesisko attiecību pastāvēšanu un atzinusi, ka starp Mozaļevski un otru vīrieti pastāv ģimenes attiecības Satversmes 110.panta izpratnē.

  Minētā Satversmes norma paredz, ka valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības.

  Tiesa spriedumā secinājusi, ka Latvijā nav izveidots tāds tiesiskais regulējums, kas noteiktu viena dzimuma pāra ģimenes attiecību tiesisko ietvaru, tostarp šādu attiecību dalībnieku personiskās un mantiskās attiecības. Līdz ar to var secināt, ka valsts nav izpildījusi no Satversmes 110.panta un cilvēka cieņas principa izrietošo pozitīvo pienākumu nodrošināt juridisko aizsardzību. Arī šī sprieduma gatavošanas brīdī valsts joprojām savu pienākumu nav izpildījusi.

  Atbildētāja šajā lietā ir Latvijas valsts un tās pusē pieaicināta iestāde ir Ministru kabinets, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

  No Tiesu informācijas sistēmā pieejamās informācijas izriet, ka līdz šim Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā pieņemti četri spriedumi, ar kuriem konstatēta ģimenes tiesisko attiecību pastāvēšana starp viendzimumu pāriem.

  Kā ziņots, Saeimā Civilās savienības likumprojektu līdz šim nav izdevies pieņemt kvoruma trūkuma dēļ, balsojumā piedaloties mazāk nekā 50 no kopumā 100 parlamenta deputātiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+