• Soda sievieti, kas izteica izvarošanas draudus Spriņģei. Vai šāds sods ir pieņemams?

  Agresija
  Estere Jansone
  14. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Instagram/inga.springe
  Šā gada maijā Valsts policija sāka administratīvā pārkāpuma procesu pret kādu sievieti par sociālajā tīklā paustiem draudiem izvarot pētnieciskās žurnālistikas centra «Re:Baltica» žurnālisti Ingu Spriņģi. Policija ir lēmusi saukt pie atbildības agresīvo sievieti.

  Maija sākumā žurnāliste Inga Sprinģe ar saviem sociālo tīklu sekotājiem dalījās ar patiesi nepatīkamu ekrānšāviņu no kādas sarakstes, kurā viņai tiek draudēts ar izvarošanu. Sarakstē iesaistījās divas personas: sieviete vārdā Nataša Rusinova un vīrietis Oskars Lekuns. Tas noticis pēc tam, kad Spriņģe sociālajos tīklos publiskoja aicinājumu braukt uz Čehova Rīgas krievu teātra un «Re:Baltica» izrādi «Šķelšanās» Daugavpilī.

  Spriņģe informējusi medijus, ka bija pārsteigta par draudiem, jo pēdējā laikā šāda rakstura komentārus saņem reti. Turklāt no viņas puses komunikācijas sociālajos tīklos par «šķeļošām tēmām» pēdējā laikā nav bijis.

  Žurnāliste sacīja, ka Rusinova viņas ierakstus komentē regulāri, taču Lekunu ievērojusi pirmo reizi. Lekuns ar Spriņģi ir sazinājies, paskaidrojot, ka «ir pret vardarbību», taču iebilst pret sabiedrības šķelšanu. Tomēr Spriņģe nolēmusi rakstīt iesniegumu Valsts policijā par abām personām, jo šāds komunikācijas veids nevar būt norma, aizbildinoties ar «es jau neko».

  «Valsts policija sodījusi ar naudas sodu sievieti, kas Facebook man izteica izvarošanas draudus. Cik tieši, es nezinu. Bet

  soda amplitūda, ja pareizi saprotu, ir no 70–100 eiro par konkrēto pantu,» raksta Spriņģe,

  piebilstot, ka vēlas, lai arī citi nelabvēļi ņemtu vērā, ka par saviem vārdiem ir jāatbild. «Vārda brīvība nenozīmē visatļautību. Attiecībā uz sodu, arī mana kolēģe domā līdzīgi. Man būtiski, ka policija reaģēja un šoreiz ātri,» saka žurnāliste Inga Spriņģe.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē