• Šobrīd

  weather img

  Rīga -4°C Mākoņains, DA vējš, 3.6 m/s

  Sievietes aicina pārbaudīt krūšu veselību

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  7. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Krūts vēzis ir biežākais vēzis sievietēm – katru gadu Latvijā konstatē apmēram 1200 jaunu krūts vēža gadījumu. Lielākais ar krūts vēzi saslimušo sieviešu īpatsvars ir vecumā no 50 līdz 80 gadiem. Diemžēl šogad tikai 42% sieviešu, kuras saņēma uzaicinājumu uz mamogrāfijas izmeklējumu, to arī veica.

  Krūts vēzis nešķiro, tas var skart ikvienu sievieti. Lai arī rūpes par savu un tuvinieku veselību, lai atklātu slimību agrīni, ir būtiskas, valsts atbildība ir nodrošināt efektīvu ārstēšanu, kas pagarina dzīvi. Tāpēc ļoti liela nozīme ir skrīningam, jo tā pārbaudē var atrast tādu vēzi, ko neviens, ne ārsts, ne pati sieviete, nevar sataustīt. Skrīnings, kad uz mamogrāfijas izmeklējumu dodas pilnīgi vesela sieviete bez sūdzībām, dod iespēju krūts vēzi atklāt agrīni un to izārstēt.

  Latvijā uzaicinājuma vēstules uz skrīningu reizi divos gados saņem sievietes no 50 līdz 69 gadu vecumam. Jaunākas un vecākas sievietes uz valsts apmaksātu mamogrāfijas izmeklējumu var nosūtīt ģimenes ārsts vai speciālists.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Ziņas senioriem

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+