«Tikko uzzināju, ka lietavu dēļ sakrājies ūdens nav plūdi. Apdrošināšanas kompānijas atlīdzības atteikumā skaidri un gaiši uzrakstīts, ka mūsu māja ir apdrošināta pret tādām nelaimēm kā dabas stihijas, arī plūdiem, bet tad iekavās paskaidrots, ka plūdi ir «ūdens līmeņa strauja celšanās dabīgās vai mākslīgās ūdens tilpnēs, un tā šajā vietā (kādā?) nav notikuši atkārtoti pēdējo 10 gadu laikā». Bet lietavu dēļ strauji pacēlies ūdens līmenis neesot nekādi plūdi, tāpēc mums nepienākas atlīdzība par ūdens nodarītajiem zaudējumiem,» sašutusi raksta kāda sieviete vārdā Gunita.
Izrādās, ka vairāki apdrošināšanu uzņēmumi atrakstās, lai nebūtu jāsedz šīs nedēļas spēcīgās vētras postījumi. Ja apdrošināšanas nozare nepratīsies, valstij būs jāreaģē, komentējot atsevišķu kompāniju pieeju atlīdzību pieteikumiem pēc spēcīgām lietavām, norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» prezidents uzsvēra, ka šī ir liela problēma. Proti, pēc pērn piedzīvotās vētras valsts mudināja apdrošināties.
Citi lasa
«Pēkšņi izrādās, ka šie plūdi nav tie plūdi, un šīs lietavas nav tās lietavas,»
teica prezidents, uzsverot, ka sagaida Latvijas Bankas, kas tieši atbild par apdrošināšanas sektora uzraudzību, kā arī attiecīgo ministriju iesaisti.
«Tas ir arī pašu apdrošinātāju goda jautājums.
Kāpēc jūs domājat, ka cilvēki jums tagad ticēs, ja jūs vienā brīdī sakāt – ziniet tas, kas līgumā ir ierakstīts, vēl nav viss, paskatieties mūsu mājaslapā, tur ir vēl pāris noteikumi.
Ja pati nozare nevārēs ar šo tikt galā, tad jāskatās, ko mēs varam darīt likuma ziņā,» teica Rinkēvičs. Prezidents pauda cerību, ka «nozare saņemsies» un nāks pretī cilvēkiem. «Tā būs vēl viena mācība, kā mums precīzāk sakārtot šos jautājumus, lai nebūtu pārpratumu,» piebilda Rinkēvičs.
Viņš vēlreiz uzsvēra, ka sagaida atbildīgo institūciju aktīvu darbu, arī neskatoties uz to, ka ir vasara un atvaļinājumu laiks. Prezidents arī norādīja, ka nepietiek tikai ar sarunām.
«Ja tendence būs tāda, ka apdrošinātāji sāks atteikties maksāt vai būs vēl kādas problēmas, tad ir jādomā par skaidrākiem spēles noteikumiem. Nevar būt tā, ka jūs izstāstat cilvēkiem vienu, piemirstiet pateikt kādas būtiskas nianses, un tad mēs nonākam šādās situācijās. Tad varbūt tiešām regulējumam jābūt skaidrākam,» uzsvēra Rinkēvičs.