Sanāksmes laikā Lūkass uzsvēra, ka policijā pašlaik ir vairāk nekā 140 darbinieku iztrūkums, kas apmēra ziņā pielīdzināms vairāk nekā vienai teritoriālajai pārvaldei. Tas nozīmē, ka esošajiem darbiniekiem ir ievērojami lielāka slodze, tādēļ viņš pārvalžu priekšniekiem novēlēja «nolaisties no sava troņa» – vairāk ieklausīties darbinieku problēmās un rūpēties par viņu labklājību. «Jūsu kompetenci es vērtēšu pēc tā, kā jūs strādājat ar saviem darbiniekiem. Citādi var pienākt diena, kad jums pašiem būs jāiet ielās patrulēt», pārvalžu priekšniekiem piekodināja J.Lūkass.
Vienlaikus Lūkass paslavēja esošos darbiniekus, minot, ka 2019.gads atzīmējams ar to, ka nav bijis neviens tāds pārkāpums, kura dēļ būtu bijis jāpārtrauc darba attiecības.
Tāpat Lūkass lepni atzina lielo augstāko izglītību ieguvušo darbinieku skaitu – 41%.
Runājot par darbinieku noslodzi, policijas priekšnieks arī uzsvēra, ka 49,7% no visiem 115 253 izsaukumiem 2019.gadā bijuši par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem. Vidēji vienam izsaukumam ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu jomā tika patērētas 23 minūtes 33 sekundes, kas nozīmē, ka kopā šo izsaukumu apkalpošanai 22 500 darba stundas jeb 2,5 gadi.
Ņemot vērā lielo izsaukumu skaitu CSN pārkāpumu jomā, Lūkass atzina, ka acīmredzami šādu pārkāpumu kontrole iedzīvotājiem ir svarīga. Taču tajā pašā laikā policijas priekšnieks uzsvēra, ka Rīgai būtu jāpārņem citu Eiropas valstu prakse un jāuztic šis darbs atsevišķai pašvaldības struktūrai, kas vienlaikus arī kontrolētu autostāvvietu apmaksu Rīgā.