• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C Mākoņains, D vējš, 3.09 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Rīkos atbalsta kampaņu vecākiem, kuri vieni paši audzina bērnus

  Bērnu audzināšana
  Ziņu aģentūra LETA
  9. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 nākamnedēļ rīkos atbalsta kampaņu «Es audzinu viens!» vecākiem, kuri vieni paši audzina bērnus, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Administratīvās nodaļas vadošais eksperts Taivo Trams.

  Paredzēts, ka pa uzticības tālruni vecāki varēs saņemt psiholoģisku atbalstu jautājumos, kas saistīti ar bērniem.

  VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Anda Sauļūna norāda, ka vecāki nav visu varoši, un nereti ne visiem vecākiem pieejams kāds, kurš varētu uzklausīt – daudzi vecāki savas atvases audzina vieni paši, nesaņemot līdzcilvēku atbalstu. Šī iemesla dēļ Bērnu un pusaudžu Uzticības tālrunis 116111 jau ceturto gadu pēc kārtas rīko īpašu kampaņu, lai uzklausītu un atbalstītu tos vecākus, kas savas atvases audzina vien.

  Sauļūna atzīst, ka arvien biežāk Uzticības tālrunī atbalstu meklē arī vecāki, kuri saskārušies ar nesaskaņām ar bērniem, bērna grūtībām izglītības iestādē, kā arī virkni citu jautājumu, kas var kļūt par smagu nastu, ja tos nerisina.

  «Sarunas ar vecākiem bieži ir emocionāli piesātinātas un intensīvas, jo joprojām sabiedrībā valda uzskats, ka vecākam viss jāspēj vienam, tādēļ nereti atbalsts un palīdzība tiek meklēti vien tad, kad situācija jau samilzusi. Tādēļ svarīgi runāt par iespējām būt uzklausītam, dalīties ar savu stāstu un kopīgi ar konsultantu meklēt risinājumu grūtībām – vecākam nav jāpaliek vienam,» uzsver Sauļūna.

  Kampaņa «Es audzinu viens!» norisināsies no 9.maija līdz 15.maijam, savukārt darba dienās no plkst.12 līdz plkst.20 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas vai bezmaksas aplikāciju «Uzticības tālrunis», vai vēršoties pēc palīdzības e-pastā «uzticibaspasts116111@bti.gov.lv».

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+