Šodien pēc preses konferences laikā Ķirsis pauda cerību, ka vides objekta autori sazināsies ar cietušā bērna ģimeni un kompensēs ne tikai fiziskās, bet arī morālās ciešanas.
Viņš norādīja, ka pašvaldība uzticējās objekta autoriem, ka vides objekta šūpoles ir drošas un nerada traumu risku.
Ķirša ieskatā, autoriem būtu jāizvērtē iespējas garantēt cilvēku drošību, pretējā gadījumā šūpolēm jākļūst par stacionāriem soliņiem.
Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa, pēc saņemtā ziņojuma, ka Doma laukuma vides objekta «Kopā pie Doma» kustīgais elements – «šūpoles», iespējams, ir nedrošs apmeklētājiem, otrdien, 13.augustā, tika ierobežota tā izmantošana.
Patlaban objekts ir nofiksēts un draudus drošībai nerada, arī Rīgas dzimšanas dienas pasākumu laikā objekts būs statisks un pēcāk tiks lemts, vai atjaunot ierobežotu kustību.
Pilsētas vārdā atvainojos ğimenei un bērnam, kas guvis traumu Doma laukuma mākslas objektā. Drošība pirmajā vietā – ja šūpoles nevarēs padarīt drošas, tās jāpārveido par sēdvietu. Godprātīga rīcība no instalācijas autoriem būtu sazināties ar ğimeni, atlīdzinātot tai pārdzīvojumu.
— Vilnis Ķirsis (@VilnisKirsis) August 15, 2024
Papildus pie vides objekta izvietotas drošības norādes, kas cilvēkus aicina būt piesardzīgiem un lietot to atbildīgi.
Objekta drošība ir testēta pirms objekta nodošanas ekspluatācijā, un testi parādīja, ka piesardzīgi to ekspluatējot, objekts ir drošs, skaidroja domē.
Kā ziņots, Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments rīkoja metu konkursu vides mākslas objektu izveidei Vecrīgā.
Doma laukumā tika uzstādīts objekts «Kopā pie Doma», kura autori ir apvienība «Lightfoot» – Toms Kampars, Hori-Zonte, Antonella Amesberger, Jurgis Gečys un Artis Neilands.
Konkursā kopumā tika pieteikts 21 mets četrām vietām Vecrīgā.
Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.