• «Positivus» nebūs diennakts festivāls; telšu pilsētiņā aizliegs ienest alkoholu

  Festivāli
  Ziņu aģentūra LETA
  Santa.lv
  Santa.lv
  13. jūlijs, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Wikimedia
  Festivāla «Positivus» koncerti nav paredzēti visu diennakti, un plānots, ka tie beigsies ap plkst.1 naktī, trešdien preses konferencē skaidroja pasākuma rīkotājs Ģirts Majors.

  Apmeklētāji pasākuma vietā tiks gaidīti katru dienu no plkst.12. Koncertu sākums plānots ap plkst.14, bet uz lielās skatuves – no plkst.17.

  Galvenie koncerti naktī noslēgsies ap plkst.1. Līdz ar to trokšņi no Lucavsalas pēc plkst.1 naktī vairs nebūšot dzirdami, bet lielākā daļa apmeklētāju, visticamāk, pārcelsies uz Vecrīgu.

  Kā skaidroja gan Valsts, gan Pašvaldības policijas pārstāvji, tiesībsargājošās iestādes esot gatavas nodrošināt kārtību pilsētā, arī lielākai cilvēku plūsmai pārvietojoties uz centru.

  Majors piebilda, ka atšķirībā no iepriekšējiem festivāliem, šis «Positivus» atšķirsies ar to, ka apmeklētāji, lielākoties apmetīsies viesnīcās Rīgā, nevis teltīs blakus pasākuma norises vietai.

  Telšu pilsētiņa Lucavsalā tomēr būšot, bet tā paredzēta salīdzinoši maza, un tajā apmetīsies aptuveni 2000 cilvēku. Tiek ziņots, ka telšu pilsētiņas teritorijā būs aizliegts ienest alkoholiskus dzērienus, lietot atklātu uguni (tai skaitā sveces, grilus, eļļas lampas, lāpas u.tml.), kā arī lietot narkotiskās vielas.

  Apmeklētājiem arī jāņem vērā tas, ka festivāla lokācijā un tās tuvumā nebūs ierīkota autostāvvieta.

  Kopumā plānots, ka katru dienu festivālu apmeklēs ap 20 000 cilvēku.

  Ņemot vērā, ka Lucavsalā bijuši koncerti ar 40 000 apmeklētāju, organizatori ir pārliecināti, ka šāds cilvēku daudzums neradīs būtiskus sastrēgumus un problēmas.

  Arī no drošības viedokļa Lucavsala ir piemērota šādam pasākumam, un ir plānotas nepieciešamās evakuācijas izejas, pa kurām, nepieciešamības gadījumā, apmeklētāji var pamest festivāla norises vietu.

  Kā aģentūrai LETA paskaidroja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kontroles un pasākumu koordinācijas nodaļas priekšnieks Jānis Griķis, nepieciešamības gadījumā Lucavsalai var piekļūt gan glābēji, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības transports.

  Policisti uzraudzīšot situāciju arī uz ūdens. Kā norādīja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs, gan Valsts policijas, gan Pašvaldības policijas pārstāvji uzmanīs gan krasta līniju, lai nodrošinātos pret peldētgribētājiem, gan arī kontrolēs kuģošanas līdzekļu pārvietošanos. 

  Aronovs piebilda, ka festivāla norises vietā Daugavas akvatorija netiks slēgta, bet tiks uzraudzīts, lai kuģošanas līdzekļi pārvietojas atbilstoši noteikumiem.

  Kā ziņots, šajā nedēļas nogalē Rīgā, Lucavsalā notiks festivāls «Positivus».

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē