• Šobrīd

  weather img

  Rīga +28°C Daļēji apmācies, DA vējš, 2.57 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Pie Saeimas piketēs Civilās savienības likumprojekta atbalstam

  Pikets
  Ziņu aģentūra LETA
  24. maijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Ceturtdien, 26.maijā, plkst.8.30 kustība «Dzīvesbiedri» pie Saeimas rīkos piketu «Par visu Latvijas ģimeņu aizsardzību», lai paustu savu atbalstu Civilās savienības likumprojektam un iestātos pret mēģinājumiem novērst tā pieņemšanu, aģentūru LETA informēja kustības pārstāvji.

  Ceturtdien Saeimas otrajā sēdē likumprojektu paredzēts skatīt galīgajā lasījumā.

  Organizatori aicina pasākumā pulcēties ar plakātiem un cer uz lielu sabiedrības atsaucību un ka pasākums būs plaši apmeklēts. Piketā savu dalību apstiprinājuši arī mūziķis Ralfs Eilands, žurnāliste un redaktore Rita Ruduša un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

  «Dzīvesbiedru» ieskatā atsevišķu politisko spēku centieni paildzināt likuma pieņemšanu galīgajā lasījumā var izraisīt konstitucionālo krīzi.

  Civilās savienības likumprojektu, pildot Satversmes tiesas (ST) 2020.gada spriedumu, izstrādājusi Tieslietu ministrija. Likums, ja tas tiks pieņemts, pavērs iespēju divām pilngadīgām personām stāties civilajā savienībā, darot «redzamas» savas attiecības valsts priekšā, tostarp nereģistrētā kopdzīvē dzīvojošiem pāriem, viendzimuma pāriem, kā arī pensionāriem, kas ekonomisko iemeslu dēļ dzīvo vienā mājsaimniecībā, norāda kustībā.

  Ja Saeima šonedēļ nepieņems Civilās savienības likumu galīgajā lasījumā, Satversmes tiesas spriedums, kas uzdod par pienākumu rast regulējumu visu ģimeņu aizsardzībai, varētu netikt izpildīts laikā, pauž aktīvisti.

  «Šis ir ārkārtīgi nozīmīgs un vēsturisks pirmais solis visu Latvijas ģimeņu tiesiskajai aizsardzībai. Ja likumprojekts netiks atbalstīts vai tiks novilcināta tā izskatīšana, tas būs trieciens neskaitāmām Latvijas ģimenēm, kuras šobrīd nav juridiski pasargātas, turklāt izraisīs konstitucionālo krīzi, jo likumdevējs nepilda uzdoto Satversmes tiesas spriedumu,» pauž «Dzīvesbiedru» vadītājs Kaspars Zālītis.

  Zālītis uzsver, ka visi Latvijas iedzīvotāji, kuriem rūp savi līdzcilvēki, aicināti doties piketā pie Saeimas un «iestāties par visām ģimenēm, nešķirojot »pareizajās" un «nepareizajās»".

  Lai sagatavotos piketam, trešdien, 25.maijā, no plkst.18 līdz 20 «M/Darbnīcā» notiks plakātu darbnīca. Rīkotāji aicina apmeklētājus ņemt līdzi savus materiālus – papīru, kartonu, otas un krāsas.

  «Dzīvesbiedri» savā paziņojumā arī skaidro, ka likumprojekts ievieš jaunu institūtu «civilās savienības» un definē pušu personiskās un mantiskās attiecības, sniedzot minimālu sociālo un ekonomisko aizsardzību. Likumprojekts arī paredz, ka civilā savienība uzliek pusēm pienākumu gādāt un atbalstīt vienai otru, rūpēties par kopīgo mājsaimniecību atbilstoši katras puses ienākumiem.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+