• Šobrīd

  weather img

  Rīga -5°C Mākoņains, D/DA vējš, 3.09 m/s

  Par godu Satversmes simtgadei Rīgas pilī notiks starptautiska zinātniskā konference

  Svētki
  Ziņu aģentūra LETA
  16. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Rīgas pilī šodien no plkst.10.30 līdz 15.30 notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un Valsts prezidenta kancelejas kopīgi rīkota starptautiska zinātniskā konference «Latvijas Republikas Satversmei 100», aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

  Kā konferences goda viesis ar referātu lasījumu uzstāsies Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers. Konference tiešraidē tiks pārraidīta portālā «Lsm.lv», Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē «president.lv» un sociālo tīklu platformās.

  Deičmane atzīmēja, ka Latvijas Republikas Satversme valsts normatīvo aktu hierarhijā ir augstākais dokuments, kas nosaka ne vien valsts tiesiskos pamatprincipus, bet arī tās politiskās filozofijas pamatus. Satversme ir pieņemta 1922.gada 15.februārī un ir vienīgā no starpkaru periodā pieņemtajām Baltijas valstu konstitūcijām, kas joprojām ir spēkā. Satversme sevi ir apliecinājusi kā īpašu konstitūciju, jo tās darbību bija iespējams atjaunot pēc ilgiem padomju okupācijas gadiem, ievērojot valsts nepārtrauktības principu.

  Vācijas konstitūcijas ietekme uz Latvijas konstitūciju ir visai ievērojama, ko ir atzinuši ne tikai Satversmes pētnieki, bet arī paši Satversmes rakstītāji. Tādēļ, atsaucoties Valsts prezidenta Egila Levita ielūgumam, šīs konferences īpašais viesis būs Vācijas prezidents, uzstājoties ar referāta lasījumu «Kopējo konstitucionālo tradīciju atziņas demokrātiskai un brīvai Eiropai».

  Konferences referentu vidū būs arī Levits, Latvijas Universitātes profesors Jānis Lazdiņš, Vītauta Lielā universitātes Juridiskās fakultātes dekāns Daiņus Žalims, Jagaiļa Universitātes profesors Tomašs Pudlockis, Tallinas Universitātes profesors ēters Jervelaids, akadēmiķis Ēriks Jēkabsons, akadēmiķis Tālavs Jundzis, asociētā profesore Irēna Kucina, LZA korespondētājlocekle Ineta Ziemele, LZA korespondētājloceklis Ringolds Balodis un docents Jānis Pleps.

  Konferenci ar uzrunām atklās Valsts prezidents, LZA prezidents akadēmiķis Ivars Kalviņš, konferences organizācijas komisijas priekšsēdētājs, akadēmiķis Guntis Zemītis un Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieks Aldis Laviņš. Noslēguma secinājumus sniegs LZA korespondētājlocekle Sanita Osipova.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+