• Šobrīd

  weather img

  Rīga -1°C Viegls sniegs, DA vējš, 3.6 m/s

  Norisināsies pieaugušo prasmju un spēju pētījums

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  7. novembris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Latvijā pagājušajā nedēļā sākts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās pieaugušo kompetenču novērtēšanas programmas pētījums – tas ir plašākais pieaugušo prasmju un spēju pētījums pasaulē, un Latvija tajā piedalīsies pirmo reizi, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

  Pētījumā aplūko iedzīvotāju prasmes galvenajās informācijas apstrādes jomās, tostarp lasītpratībā, rēķinātpratībā un spējā pielāgoties, problēmu risināšanā. Pētījuma centra SKDS intervētāji ieradīsies pie tiem Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, kas būs iekļauti pētījuma izlasē: nodarbinātie, bezdarbnieki un pensionāri; tie, kuri vēl mācās, un tie, kuri jau sen beiguši skolu; tie būs iedzīvotāji ar dažādu izglītību – gan tie, kuri ieguvuši universitātes diplomu, gan tie, kas izglītošanos pabeiguši zemākās pakāpēs. Patiesībā jebkurš Latvijas iedzīvotājs var gaidīt, ka tuvākajā laikā pie viņa durvīm kāds pieklauvēs.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Ziņas senioriem

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+