• Šobrīd

  weather img

  Rīga +17°C Mākoņains, D/DR vējš, 4.12 m/s

  NBS: Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti

  Drošība
  Ziņu aģentūra LETA
  13. aprīlis
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Unsplash
  Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» teica Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks operacionālajos jautājumos Egils Leščinskis.

  «Katram valsts pilsonim ir tiesības un pienākums aizsargāt savu valsti. Katram pilsonim ir jābūt spējai nepieciešamības gadījumā iesaistīties valsts aizsardzībā. Valsts aizsardzības dienests nodrošina šo iespēju un pienākumu aizstāvēt savu valsti,» teica Leščinskis.

  Leščinskis norādīja, ka Latvija nevar atļauties uzturēt milzīgu profesionālu armiju, jo ir arī citas vajadzības. Tāpēc Leščinskis akcentē, ka Valsts aizsardzības dienests (VAD) ir risinājums, kādā veidā panākt, lai nepieciešamības gadījumā Latvijai būtu pietiekams militārais spēks aizsardzībai.

  Šogad VAD uzņemtos 300 jauniešus nosūtīs dienēt uz Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi Ādažos.

  Pirmais iesaukums dienestu sāks šī gada 1. jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024. gada 1. janvāra – dienests būs obligāts. Šogad plānots uzņemt 300 jauniešus.

  Arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču, ja būs tāda nepieciešamība, trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks, nosūtot lēmumu par iesaukšanu Valsts aizsardzības dienestā uz elektronisko adresi vai deklarēto dzīvesvietas adresi, vai izsniegs personīgi. Iepriekš izskanējis, ka nākamgad varētu uzņemt 600 jauniešus.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē