• Šobrīd

  weather img

  Rīga +2°C Daļēji apmācies, R vējš, 3.09 m/s

  Meņģelsone: Īpaša nozīme ir jauno veselības aprūpes speciālistu piesaistei un noturēšanai

  Veselība
  Ziņu aģentūra LETA
  19. janvāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Īpaši nozīmīga ir jauno veselības aprūpes speciālistu piesaiste un noturēšana, jo nozares cilvēkkapitāla attīstība ir ļoti būtiska – bez profesionāliem ārstiem, medmāsām un ārstu palīgiem mums nebūs kvalitatīvs pakalpojums, pēc tikšanās ar Latvijas Jauno ārstu asociācijas (LJĀA) pārstāvjiem sacīja veselības ministre Līga Meņģelsone.

  Asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs, iepazīstinot ar organizācijas darbību, norādīja, ka nozarē prioritāri risināmo jautājumu vidū ir atalgojums un atlīdzības sistēmas izmaiņas, izglītības kvalitāte un jauno ārstu motivēšana, rezidentūras finansējums un tiesiskais regulējums, kā arī veselības aprūpes speciālistu pieejamība reģionos.

  Meņģelsone apstiprināja, ka visi jauno ārstu asociācijas minētie jautājumi ir Veselības ministrijas dienaskārtībā. Ministre redz, ka jaunie ārsti ir ar plašu redzējumu un zina, kādu pakalpojumu kvalitāti gribam Latvija, tādēļ viņa cer uz sekmīgu dialogu arī turpmāk, lai ar augstāku detalizācijas pakāpi risinātu ar rezidentu un rezidentūru saistītos problēmjautājumus.

  Jau vēstīts, ka veselības ministre iecerējusi arī turpmāk regulāri tikties gan ar veselības aprūpes speciālistu pārstāvošām, gan citām organizācijām, kā arī aktīvi iesaistīt nevalstisko sektoru un profesionālās organizācijas ministrijas politikas plānošanas dokumentu izstrādē.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+