Valērija Markesa pirms dažām dienām raidīja savu kārtējo video tiešraidi straumēšanas vietnē TikTok. Tam vajadzēja būt parastam sūtījumu atpakošanas video, taču drīz vien skatītāji tiešraidē savām acīm redzēja šausminošu pavērsienu.
23 gadus vecā Valērija atradās savā skaistumkopšanas salonā un rādīja mazu cūciņas mantiņu, kuru atsūtījis kāds fans. Piepeši pie durvīm ieradies kāds cilvēks, kurš it kā atvedis sūtījumu, taču viņš iesoļojis salonā un ar ieroci iešāvis Valērijai galvā. Skatītāji redzējuši, kā meitene nokrīt uz galda, tek asinis un tad uzbrucējs pavērsis telefonu pret sevi, īsi parādot savu seju. Kad uz notikuma vietu atsteigušies mediķi, Valērijas dzīvību glābt vairs nebija iespējams.
Meksikas izmeklētāji skaidro, ka visticamāk šis uzbrukums ir femicīds – slepkavība, kuru paveicis pret sievietēm naidīgi noskaņots vīrietis. Policija skaidro, ka pēdējos gados naidīga attieksme pret sievietēm aug griezdamies. Piemēram, pērn Meksikā femicīdā mira 847 sievietes, bet šogad nogalinātas jau 162 sievietes.