• Šobrīd

  weather img

  Rīga +15°C Daļēji apmācies, Z vējš, 4.63 m/s

  «Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi» – «Riga Pride» šogad aicinās atplaukt dažādībai

  LGBTQ
  Santa.lv
  Santa.lv
  21. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA / Paula Čurskte
  Lielākais cilvēktiesību notikums Latvijā – «Riga Pride» – ar plašu programmu šovasar no 29. maija līdz 4. jūnijam atgriezīsies Rīgā, lai iestātos par iekļaujošu un saliedētu Latvijas sabiedrību. Nedēļas kulminācijā 3. jūnijā norisināsies notikuma centrālais pasākums – «Riga Pride» gājiens un noslēguma koncerts.

  Riga Pride sagatavotā informācija:

  Šī gada Riga Pride ir aicinājums ikvienam atplaukt savā dažādībā un ieraudzīt dažādības skaistumu citos. Kā komunikācijas metode tiek izmantota «runāšana caur puķēm». Ziedi ir sena komunikācijas metode, kuru izmantoja mīlnieki, lai slepus sūtītu ziņas viens otram.

  Vēsturiski dažādi ziedi ir tikuši izmantoti LGBTQ kopienas cilvēku identificēšanai. Oskars Vailds ar zaļām neļķēm, sengrieķu dzejniece Sapfo no Lesbas salas ar vijolītēm, atraitnītes, mārpuķītes un sīpoliņu gundegas – tādos vārdos 20-tajos gados aktīvi sāka saukt homoseksuālus cilvēkus negatīvā nozīmē. Lai arī mūsdienās šādu apzīmējumu lietojums ir rets, tā ir daļa no mūsu vēstures.

  Mūs var saukt dažādos vārdos, bet tas ir mūsu pašu rokās, vai šie vārdi mūs ietekmē, vai mēs varam viņus pagriezt pretējā virzienā un pateikt – jā, es esmu skaists zieds, kurš cauri grūtībām ir tiecies pret sauli, stājies stalti pretī brāzmainam vējam un par spīti visam turpina ziedēt savā krāšņumā. Mēs nenosodām ziedus par to, kādās krāsās tie ir, kādos apstākļos tie aug, un mums nevajadzētu to darīt arī pret cilvēkiem. Šie būs dažādības svētki, kuros katrs būs aicināts atplaukt.

  Kā ierasts, «Riga Pride» nedēļas laikā norisināsies vairāk kā simts dažādu pasākumu un notikumu, tostarp Dažādības un iekļaušanas forums, starptautiska cilvēktiesībām un demokrātijai veltīta konference ar dažādu nozaru ekspertu dalību, daudzveidīgas diskusijas, darbnīcas, izstādes, kino seansi un koncerti.

  Atskaite «Riga Pride» sāksies 17.maijā – Starptautiskajā dienā pret homofobiju, kas aizsāks pasākumu, mākslas instalāciju un performanču ciklu, kā arī Rīgā plaši tiks izkārti varavīksnes karogi, paužot solidaritāti LGBTQ cilvēku tiesībām Latvijā un pasaulē.

  Praida nedēļa noslēgsies ar galveno un visgaidītāko Riga Pride notikumu – gājienu «Arī mēs esam Latvija», kas Rīgas ielās kopā pulcēs tūkstošiem cilvēku. Gājiens noslēgsies ar īpašu svētku koncertu «Atplauksti! Mātei Latvijai visi bērni ir mīļi», kurā uzstāsies Latvijā plaši zināmi un iemīļoti mūziķi.

  Savukārt, Riga Pride kvartālā «Briania» pirmo reizi norisināsies LGBTQ kopienas zaļumballe.

  Riga Pride organizē LGBT un viņu draugu apvienība «Mozaīka» sadarbībā ar «Active Rainbow», Latvijas Dažādības hartu, kultūrvietu «Skapis», kvartālu «Briania» un daudzām citām nevalstiskajām organizācijām, kultūrvietām, uzņēmumiem un starptautiskajām institūcijām.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+