• Šobrīd

  weather img

  Rīga +2°C Mākoņains, Z vējš, 6.17 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Liepājnieks pārdod spēļu konsoli sievietei un tiek apkrāpts

  Krāpniecība
  Santa.lv
  Santa.lv
  2. februāris
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Vakar, 1.februārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī saņemts iesniegums no kāda liepājnieka, kurš kļuvis par krāpnieku upuri. Vīrietis ievietoja sludinājumu interneta vietnē par spēļu konsoles pārdošanu un ar vīrieti sazinājās sieviete, norādot, ka vēlas iegādāties spēļu konsoli.

  Komunikācija starp pārdevēju un it kā pircēju notika rakstiskā veidā krievu valodā un sieviete nosūtīja vīrietim viltus maksājuma dokumentu, norādot, ka nauda jau ir samaksāta. Protams, vēlāk noskaidrots, ka šāds konts, kas norādīts maksājuma uzdevumā, arī nepastāv.

  Sieviete nosūtīja vīrietim interneta saiti, kuru atverot, pārdevējs nonāk viltus interneta vietnē, kas tikai vizuāli atgādina «Omniva» interneta mājaslapu. Šajā viltus vietnē vīrietis ievadīja savu vārdu, uzvārdu un adresi, kā arī apstiprināja informāciju Smart-ID, tādējādi krāpnieki ieguva viņa internetbankas datus un no viņa bankas konta pazuduši aptuveni 90 eiro.

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas turpina izmeklēšanu kriminālprocesā par krāpšanu, tāpat aicinot iedzīvotājus būt piesardzīgiem, pērkot un pārdodot preci internetā. Notiek izmeklēšanas vēl citos kriminālprocesos par krāpšanu, kā, piemēram, vīrietis bija atsaucies sludinājumam par malkas iegādi, pārskaitot naudu uz kādu Lietuvas kontu, taču preci nav saņēmis un arī naudu nav atguvis.

  Valsts policija aicina būt piesardzīgiem un ja tomēr vēlaties attālināti iegādāties preci, vērst uzmanību uz to, vai bankas konts, kuru pārdevējs norāda, nav ārzemju – ne visos gadījumos, taču galvenokārt tas rada aizdomas.

  Krāpnieki komunicē gan krievu, gan latviešu valodā. Līdz šim krāpnieki, sazinoties ar pārdevējiem, sarakstes laikā izmantoja tikai krievu valodu, taču ir fiksēti arī gadījumi, kad sarakstē tiek izmantota arī latviešu valoda. Krāpnieki ir pieklājīgi, interesējas par preci, tās stāvokli, atrašanās vietu, kā arī lūdz nosūtīt papildus foto, video u.c. informāciju. Vienojoties par darījumu, krāpnieki pārdevējam nosūta interneta saiti, kurai sekojot, pārdevējs tiek nosūtīts uz viltus interneta vietni, kas tikai vizuāli atgādina «DPD Latvija» un/vai «Omniva» interneta mājaslapu.

  Aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neveikt priekšapmaksu vai avansa maksājumu pirms prece ir piegādāta, iepriekš nepārliecinoties, ka pārdevējs ir uzticams. Ieteicams, lai pasargātu abas puses, darījumu veikt klātienē vai maksāt par preci tad, kad tā jau ir piegādāta.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+