• Šobrīd

  weather img

  Rīga +4°C Mākoņains, D vējš, 3.09 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Lauku ģimenes ārsti aicina Levitu neizsludināt likumu par valsts budžetu

  Veselība
  Ziņu aģentūra LETA
  15. marts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Foto: Shutterstock
  Attēlam ir ilustratīva nozīme
  Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) aicina Valsts prezidentu Egilu Levitu neizsludināt iedzīvotāju veselību apdraudošu likumu «Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam», aģentūrai LETA pavēstīja asociācijas viceprezidents Ainis Dzalbs.

  LLĢĀA norāda, ka nepietiekami piešķirtais finansējums primārajai veselības aprūpei 2023.gadā, kā arī valsts atbalsta trūkumu primārās veselības aprūpes komandas saglabāšanai apdraud valsts apmaksātas primārās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, ģimenes ārstu prakšu pastāvēšanu, un negatīvi ietekmē sniegto pakalpojumu kvalitāti.

  Lai novērstu draudus primārajā veselības aprūpē, asociācija lēmusi uzrunāt Levitu un aicināt to neizsludināt iedzīvotāju veselību apdraudošu likumu «Par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam».

  Tāpat asociācija lēmusi informēt starptautiskas vadošās un koordinējošās organizācijas, kas iesaistītas veselības aprūpes pamatnostādņu un politikas izstrādē, par kritisko cilvēkresursu un finansējuma trūkumu primārajā veselības aprūpē. Šobrīd LLĢĀA gatavo vēstuli Pasaules veselības organizācijai (PVO), Ekonomiskās attīstības un sadarbības komisijai (OECD), Eiropas Komisijai (EK), Eiropas primārās veselības aprūpes forumam (EFPC) Pasaules Ģimenes ārstu organizācijai (WONCA), Eiropas Lauku ģimenes ārstu asociācijai (EURIPA), kā arī Latviešu Ārstu un Zobārstu (LĀZA) ar aicinājumu ietekmēt mūsu valsts atbildīgās amatpersonas, veicinot Ministru kabineta izpratni par atbildīgu rīcību pieejamas veselības aprūpes politikas veidošanā.

  Dzalbs informēja, ka LLĢĀĀ pauž atbalstu aktivitātēm, kas saistītas ar tās dalību dažāda veida protesta akcijās vai streikā, kas vērsts ar mērķi palielināt finansējumu un cilvēkresursus nozarē. Tāpat asociācija pauž gatavību sadarboties ar citām veselības aprūpes profesionāļu un pacientu organizācijām šo akciju atbalstam.

  LLĢĀA pauž atbalstu un gatavību iesaistīties aktivitātēs, kas veicina primārās veselības aprūpes attīstību, izaugsmi un reģionālu attīstību nozarē.

  Dzalbs jau iepriekš intervijā Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» atzina, ka primārajai veselības aprūpei nav resursu, lai tiktu galā ar pacientu pieplūdumu un aprūpēt viņus pienācīgi un kvalitatīvi. Viņa vērtējumā, primārā veselības aprūpe Latvijā nonākusi līdz brīdim, kad nākas aizvien vairāk domāt par prioritātēm, jo ģimenes ārsti vairs nespēj nodrošināt visu pakalpojumu klāstu.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+