• Latvijā uzsāks Covid-19 trešo devu vakcināciju – pirmie to saņems cilvēki ar būtiski novājinātu imūnsistēmu

  Vakcinācija
  Santa.lv
  Santa.lv
  8. septembris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Arī Latvijā līdzīgi kā citviet Eiropā un pasaulē tiks sākta Covid-19 trešo devu vakcinācija. Kā pirmie vakcinācijas kursā papildu vakcīnu devas pret Covid-19 saņems iedzīvotāji ar būtiski novājinātu imūno sistēmu, kuriem pirmajā vakcinācijas kursā nav izveidojusies pietiekama aizsardzība.

  Detalizētāka informācija par cilvēku ar būtiski novājinātu imūno sistēmu papildu vakcināciju tiks sniegta jau tuvākajā laikā.

  Saskaņā ar zinātniskos pierādījumos balstītu informāciju, Eiropas Slimību kontroles centra (ECDC), Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) un Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendācijām, šobrīd papildu vakcīnas deva vajadzīga cilvēkiem, kuriem ir ievērojami samazināta organisma imūnās sistēmas funkcionēšana (slimības vai terapijas izraisīta augsta imūnsupresija), lai nostiprinātu standarta vakcinācijas kursa efektivitāti.

  Šāda nepieciešamība varētu būt, piemēram, cilvēkiem pēc orgānu transplantācijas, pacientiem, kuri ilgstoši saņem dialīzes procedūras,  HIV pacientiem ar asinsrades sistēmas slimībām u.c.

  IVP norāda, ka šādiem pacientiem saņemtās divas vakcīnas devas imūnsupresijas dēļ var nebūt izveidojušas optimālu imūno atbildi. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, kad saslimstība ar Covid-19 turpina pieaugt, šie pacienti inficēšanās gadījumā pakļauti smagai Covid-19 slimības gaitas attīstībai, hospitalizācijas riskam, kā arī ilgstošiem veselības traucējumiem.

  Papildu vakcīnu devu pret Covid-19 var veikt ar jebkura Eiropā apstiprinātu ražotāja vakcīnu un to rekomendē sākot ar 28. dienu pēc otrās devas saņemšanas (Janssen ražotai vakcīnai sākot ar 28. dienu pēc pirmās (vienīgās) devas saņemšanas) vai vēlāk, izvērtējot imūnsupresijas pakāpi, kā arī nepieciešamības gadījumā jautājumu izskatot ārstu konsīlijā.

  Veselības ministrija tuvāko divu nedēļu laikā sniegs ziņojumu Ministru kabinetam par trešo vakcīnu devu piemērošanu arī pārējai sabiedrībai.

  Ir svarīgi turpināt iedzīvotāju vakcināciju, lai pēc iespējas ātrāk pasargātu ikviena veselību, īpaši svarīgi vakcinēties iedzīvotājiem, kuri ir riska grupās – seniori, cilvēki ar hroniskām saslimšanām. Šobrīd Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 46% iedzīvotāju, no tiem vakcinācijas kursu pabeiguši 40,9 %. Vakcinācija pieejama ikvienam iedzīvotājam no 12 gadu vecuma un tai var pieteikties pa tālruni 8989 vai vietnē manavakcina.lv, vai pie sava ģimenes ārsta.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+