• Šobrīd

  weather img

  Rīga -6°C Mākoņains, A/DA vējš, 1.54 m/s

  Kanādas ārlietu ministre: Latvijas sabiedrība var paļauties uz Kanādu un tās saistībām NATO

  Politika
  Ziņu aģentūra LETA
  3. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Shutterstock
  Latvijas sabiedrība var paļauties uz Kanādu un tās saistībām Ziemeļatlantijas līguma organizācijā, uzsvēra Kanādas ārlietu ministre Melānijai Žolī.

  Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, ceturtdien Kalniņa-Lukaševica darba vizītē Kanādā tikās ar Kanādas ārlietu ministri.

  Kalniņa-Lukaševica pauda pateicību par Kanādas ieguldījumu Latvijas un Baltijas reģiona drošības veicināšanā. Viņa atzīmēja, ka Latvija augstu novērtē Kanādas nozīmīgo atbalstu un operativitāti lēmuma pieņemšanā un to īstenošanā saistībā ar papildu militāro spēku izvietošanu Latvijā. Kanāda, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, uz Latviju ir nosūtījusi papildu 130 karavīru un militāro fregati Baltijas jūrā. Savukārt Žolī uzsvēra, ka Kanāda augstu novērtē Latvijas būtisko militāro, humāno un politisko atbalstu Ukrainai.

  Sarunas partneri pārrunāja aktuālos divpusējos jautājumus, īpašu uzmanību veltot sadarbībai drošības un ekonomikas jomām. Kalniņa-Lukaševica aicināja Kanādu piedalīties Trīs Jūru iniciatīvas samitā un Biznesa forumā, kas notiks Rīgā šī gada 20.jūnijā un 21.jūnijā. Parlamentārā sekretāre un Žolī bija vienisprātis, ka starpvalstu attiecības ir teicamā līmenī un tās ir jāturpina attīstīt.

  Īpaša uzmanība gan divpusējās tikšanās laikā, gan kopīgajā sarunā ar Kanādas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministriem tika veltīta NATO samita Madridē sagatavošanai. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka nepieciešami konkrēti lēmumi par Baltijas valstu drošības stiprināšanu.

  Vizītes laikā ĀM parlamentārā sekretāre kopā ar Kanādas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministriem apmeklēja «Valcartier» militāro bāzi un tikās ar Kanādas karavīriem, kuri savulaik dienējuši NATO Paplašinātajā kaujas grupā Latvijā. Parlamentārā sekretāre pateicās Kanādas karavīriem un sabiedrībai kopumā par neatsveramo ieguldījumu Latvijas drošības garantēšanā. Tikšanās laikā karavīri uzsvēra NATO Paplašinātajā kaujas grupā uzkrātās sadarbības pieredzes nozīmi.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+