• Šobrīd

  weather img

  Rīga +16°C Daļēji saulains, DR vējš, 2.57 m/s

  Kāds Latvijā ir terorisma draudu līmenis? Skaidro Valsts drošības diensts

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  8. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pexels
  Latvijā terorisma draudu līmenis pašlaik ir zems un Valsts drošības dienesta (VDD) rīcībā esošā informācija neliecina, ka tuvākajā laikā situācija varētu mainīties, aģentūru LETA informēja VDD.

  Vienlaikus vairākās Eiropas valstīs saglabājas paaugstināti un augsti terorisma draudi un cilvēku masveida pulcēšanās vietas joprojām ir viens no galvenajiem teroristu uzbrukumu mērķiem.

  Tikmēr Daugavpilī trešdien un ceturtdien notika VDD organizētas mācības pretterorisma reaģēšanas pasākumos iesaistītajiem operatīvajiem dienestiem un citām institūcijām. Mācību dalībnieki pārbaudīja un nostiprināja savas zināšanas par veicamajām darbībām, notiekot teroristiska rakstura uzbrukumam sabiedriskā vietā vai publiska pasākuma laikā.

  7. jūnijā VDD pretterorisma eksperti Latgales reģiona institūciju pārstāvjiem vadīja informatīvu semināru par terorisma draudu tendencēm Eiropā un Latvijā, pretterorisma sistēmu, terorisma draudu līmeņiem un veicamajiem pasākumiem teroristiska uzbrukuma gadījumā. Savukārt 8.jūnijā atbildīgo dienestu pārstāvji pārbaudīja iepriekšējā dienā nostiprinātās zināšanas praktiskās galda mācībās, atbilstoši VDD sagatavotajam scenārijam plānojot primārās darbības notikuma vietā, dienestu darbību savstarpēju koordinēšanu, iesaistīto resursu izvietošanu, kā arī apdraudējuma un seku likvidēšanu.

  Galda mācībās operatīvo dienestu Latgales reģiona struktūrvienību pārstāvji izspēlēja scenāriju, ka publiska masu pasākuma laikā tiek īstenots terora akts, izmantojot kombinētas uzbrukuma metodes, šajā gadījumā – sprāgstvielas un transportlīdzekļa ietriekšanos pūlī.

  VDD vadīto mācību mērķis bija pilnveidot atbildīgo dienestu pārstāvju izpratni par veicamajām darbībām pēc terora akta un attīstīt spēju savstarpēji koordinēti rīkoties notikuma vietā, veicot seku likvidācijas pasākumus. Mācību dalībnieki savas darbības plānoja atbilstoši 2018. gadā VDD sagatavotajām atbildīgo dienestu rīcības vadlīnijām teroristiska rakstura uzbrukuma gadījumā un 2021. gadā VDD izstrādātajam un Ministru kabinetā apstiprinātajam pretterorisma plānam Pūlis.

  VDD līdzīgas mācības ir organizējis jau iepriekš gan Kurzemes, gan Vidzemes atbildīgo institūciju reģionālo struktūrvienību pārstāvjiem. Šīs mācības ir daļa no reģionālo semināru cikla, kura mērķis ir pilnveidot operatīvo dienestu reaģēšanas spējas teroristiska rakstura uzbrukuma gadījumā tieši Latvijas reģionos.

  VDD vadītajās mācībās piedalījās Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardzes, Latvijas Republikas prokuratūras, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Nacionālo bruņoto spēku un Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas pārstāvji

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē