• Kad gaidāms EURIBOR likmju kritums?

  Finanses
  Santa.lv
  Santa.lv
  12. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: VAKS-Stock Agency / Shutterstock
  Eiropas Centrālā banka (ECB) lēmums pazemināt trīs galvenās ECB procentu likmes par 0,25 procentpunktiem vēl nenozīmē, ka uzreiz samazināsies arī EURIBOR likmes, kuras parasti piemēro kredītiem, aģentūru LETA informēja «SEB bankas» uzkrājumu, ieguldījumu un pensiju piedāvājuma vadītājs Oļegs Andrejevs.

  Viņš skaidro, ka finanšu tirgus dzīvo nākotnē, kas nozīmē, ka tirgus dalībnieku gaidas jau laicīgi ir iecenotas likmēs. Šoreiz EURIBOR likmēs jau bija iecenots ECB likmju samazinājums jūnijā, tāpēc ECB lēmumam nevajadzētu būtiski ietekmēt esošās EURIBOR likmes īstermiņā.

  Tomēr ECB par 0,2 procentpunktiem paaugstināja inflācijas prognozi eirozonā 2024. un 2025.gadā (attiecīgi līdz 2,5% šogad un 2,2% – nākamgad) – tas nebija plaši gaidīts finanšu tirgos un uzreiz tika iecenots arī likmēs. Piemēram, pēc ECB sapulces tirgus dalībnieki pazemināja varbūtību, ka ECB samazinās likmes arī oktobrī, un gandrīz izslēdza šo varbūtību jūlijā. Tas uzreiz pacēla eiro likmes.

  Andrejevs prognozē, ka nākamo likmju samazinājumu jūlijā, visticamāk, nesagaidīsim, bet pastāv iespēja, ka samazinājums būs septembrī. Kopumā finanšu tirgus šobrīd iecenoja vēl divas likmju samazināšanas 2024.gadā.

  Turpmākus lēmumus, tāpat kā līdz šim, ECB pieņems, balstoties ekonomikas datos. Tas pats attiecas arī uz EURIBOR un citām likmēm – ja būs labvēlīgi ekonomiskie dati, ir iespējams, ka EURIBOR samazināsies līdz nākamajai ECB sapulcei, skaidro Andrejevs.

  Runājot par termiņnoguldījumiem un krājkontu likmēm, Andrejevs norāda, ka ECB noguldījumu likmes samazinājums ietekmēs bankas pelņu, izvietojot naudu uz nakti centrālajā bankā. Tas nozīmē, ka, visticamāk, bankas turpinās mazināt arī likmes termiņnoguldījumiem un krājkontiem. Tāpēc var teikt, ka šobrīd joprojām labs, bet, varbūt, pēdējais laiks atvērt termiņnoguldījumu, uzsver Andrejevs.

  Jau ziņots, ka ECB nolēma pazemināt trīs galvenās ECB procentlikmes par 0,25 procentpunktiem.

  Galvenā refinansēšanas operāciju likme tiks samazināta līdz 4,25%, aizdevumu iespējas uz nakti likme – līdz 4,5% un noguldījumu iespējas uz nakti likme – līdz 3,75%, nolemts ECB padomes sēdē Frankfurtē.

  Jaunās likmes stāsies spēkā 12.jūnijā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē