• Jaunu minivenu vairs nav – ko izvēlēties ģimenēm?

  Auto
  Santa.lv
  Santa.lv
  7. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Publicitātes foto
  Vēl pirms desmit gadiem kuplās ģimenes, kas meklēja jaunu transportlīdzekli, bieži izskatīja minivena kandidatūru. Tolaik bija pieejamas daudzas un dažādas ietilpīgas automašīnas par pieņemamu cenu – Volkswagen Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra, Renault Espace un daudzas citas. Tomēr tāpat kā daudzi citi arī šis segments ir kapitulējis aizvien populārāko krosoveru priekšā un nu jau, var teikt, ir izzudis. Par laimi, arī plaukstošajā SUV klasē zīmoli iestrādā daudz ko tādu, kas ir ārkārtīgi noderīgs ģimenes ceļojumiem.

  Uz ko fokusējas ražotāji?

  Jauno auto tirgū pieejami vairāki ģimenei draudzīgi septiņvietīgie krosoveri, taču ne visi tie ir nopērkami cenas dēļ. Baltijas valstīs realizācijas lauvas tiesu veido Toyota Highlander, Peugeot 5008, Hyundai Santa Fe un nesen atjauninātais Kia Sorento. Ir arī modeļi no augstākas cenu kategorijas, to skaitā lielie premium segmenta SUV, piemēram, Mercedes-Benz GLE un BMW X7.

  Tā sauktie lielie ģimenes krosoveri ir vispraktiskākā izvēle visā SUV segmentā. Tiem ir vismaz 17 cm klīrenss, plašāks salons un ērtāki sēdekļi, bet bagāžas telpas tilpums sasniedz pat 2000 litrus un vairāk. Taču šobrīd vērojama jauna tendence – ražotāji šādos auto sākuši pievērst vairāk uzmanības tieši tehnoloģijām. Galu galā dažādas modernas sistēmas vēl vairāk izceļ šo modeļu stiprās īpašības – praktiskumu un komfortu.

  Kā piemēru var minēt svaigāko no iepriekš minētajiem modeļiem – 2024. gadā atjaunināto Kia Sorento. Šajā krosoverā ražotājs iestrādājis pirkstu nospiedumu atpazīšanu. Līdzīgi kā atmodinot viedtālruņus un klēpjdatorus, šoferim ar pirkstu tikai jāpieskaras noteiktā vietā centrālajā konsolē. Tādā pašā veidā tiek veikta arī iedarbināšana. Gadījumā, ja automašīnai ir vairāki lietotāji, šī tehnoloģija ļauj ātri pāriet uz saviem iestatījumiem.

  Šāda uzmanība pret detaļām liecina, ka zīmoli ļoti cenšas iet kopsolī ar tehnoloģisko progresu.

  «Atcerēsimies skārienjutīgos ekrānus. Pirms viedtālruņiem tie automašīnās bija ārkārtīgi reta parādība, bet šodien mēs nevaram iedomāties, ka tā varētu nebūt. Tajā pašā laikā šāds šķietami neliels jaunievedums liecina, ka ražotāji seko līdzi ne tikai tam, kas notiek transporta nozarē, bet arī tehnoloģiju pasaulē kopumā. Viņi izvērtē, kur un kā varētu izmantot noteiktus risinājumus, un drīz vien jaunie īpašnieki tos jau var lietot,» stāsta pieredzējis fotogrāfs un tehnoloģiju entuziasts Toms Svilāns.

  Droši bērniem, ērti vecākiem

  Vērtējot atjaunināto Sorento modeli, svarīgas ir vairākas mūsdienīgas funkcijas, kas iezīmē visa segmenta nākotnes virzienu. Piemēram, šo korejiešu krosoveru stāvvietā var novietot, neatrodoties pie stūres – attālināti.

  Respektīvi – vadītājs var izkāpt un ar viedatslēgu ievest vai izvest automašīnu no stāvvietas.

  Šāds risinājums ir ērts ģimenēm ar bērniem, jo šaurās vietās novērš negadījumus durvju atvēršanas dēļ.

  Vēl viena lieliska funkcija – kad dodaties uz automašīnu, tā atpazīst tuvojošos atslēgu un automātiski atver bagāžnieku. Ko tādu noteikti novērtēs vecāki ar maziem bērniem un iepirkumu maisiņiem rokās.

  Tāpat šajā segmentā ir padomāts par ekrānu skaitu un izmēru. Tā kā brauciena laikā mazie pasažieri bieži pieprasa arī stūrētāja uzmanību, svarīgāko informāciju un galvenās funkcijas ražotāji padara vienmēr labi redzamas un vienkārši sasniedzamas.

  Toyota Highlander modelī uzreiz pamanāms ir centrālais skārienjutīgais 12,3 collu ekrāns, ap kuru koncentrēta visu pārējo ierīču kontrole. Peugeot 5008 ir 10 collu centrālais ekrāns un 12,3 collu digitālais instrumentu panelis vadītāja priekšā. Atjauninātajā Sorento, tāpat kā lielajā elektroauto Kia EV9, abi 12,3 collu ekrāni tagad ir apvienoti vienā izliektā panorāmas displejā. Pēc izvēles auto var aprīkot arī ar 10 collu projekcijas ekrānu, kas svarīgākos parametrus rāda tieši vadītāja acu priekšā.

  Milzums uzmanības tiek pievērsts arī ģimenes krosoveru drošībai.

  Starp citu, šīs sistēmas jūs sargā ne tikai tad, kad braucat pa šoseju, bet arī citās situācijās. Piemēram, virs Highlander aizmugurējā loga uzstādītā augstas izšķirtspējas kamera viedajā atpakaļskata spogulī rāda apkārtni, tāpēc droši manevrēt var pat tad, ja bagāžnieks ir piekrauts līdz griestiem.

  Sorento modelī īpašs skaņas signāls brīdina, ja pasažieris mēģina izkāpt brīdī, kad blakus joslā no aizmugures tuvojas automašīna. Tā bloķē bērnu drošības slēdzeni un, ja pastāv sadursmes risks, neļauj durvīm atvērties, pat ja vadītājs tās neapdomīgi atbloķē.

  Ilgtspējas kritērijs

  Vērtējot atjaunināto Sorento modeli, populārais britu izdevums Auto Express uzsver, ka savas pozīcijas tas nostiprinājis, vairāk pateicoties tieši tehnoloģijām un kvalitatīviem materiāliem. Svarīgi arī tas, ka apdares materiālu izvēle ir balstīta uz ilgtspējas kritērijiem. Atjauninātā Sorento sēdekļos un interjera virsmās Kia izmanto mākslīgo ādu un pārstrādātu PET plastmasu.

  Toms Svilāns gan nedomā, ka cilvēkiem par būtiskāko kritēriju kļūs ilgtspēja. Viņš uzskata, ka daudz svarīgāka ir labsajūta un materiālu kvalitāte.

  «Ja ražotājs teicamu produktu izgatavo, izmantojot pārstrādātus vai pārstrādājamus materiālus, tas rada būtisku pievienoto vērtību, jo būt videi draudzīgam vienmēr ir labāk. Ja tomēr ilgtspēja ir galvenais jautājums, tad pircējiem vajadzētu izpētīt ne tikai izmantotos materiālus, bet arī ražošanas procesus. Tomēr vissvarīgākā ir paša transportlīdzekļa ietekme uz vidi. Jo mazāk izmešu, jo labāk,» ir pārliecināts Toms.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē