• Jauns pāvērsiens Grīziņkalna iedzīvotāju un «Getto Games» strīdā. Kas svarīgāks – klusums vai bērnu prieks?

  Aktuāli
  Santa
  Santa
  13. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Picture Agency
  Grīziņkalna iedzīvotāji grib gulēt klusumā un nevēlas brīvdienās piespiedu kārtā klausīties enerģisku mūziku, savukārt jaunieši grib parkā baudīt sporta aktivitātes un pozitīvu tusiņu. Kas svarīgāk? Pagaidām lēmums nav par labu jauniešiem…

  Administratīvā tiesa noraidījusi Ghetto Games rīkotāju lūgumu atjaunot Rīgas domes lēmumu par daļu Grīziņkalna parka nodošanu bezatlīdzības lietošanā, jo vietējie iedzīvotāji aktīvi iestājušies pret to. Grīziņkalna  biedrība pieprasīja atcelt šo domes lēmumu. Pašvaldība gan bija jauniešu sporta pasākumu organizatoriem izvirzījusi noteiktas prasības – pasākumiem ir jābeidzas līdz pulksten 23 un jākļūst klusākiem, kā arī tehnikas novākšana nedrīkst notikt naktī un pašiem jāveic teritorijas uzkopšana. Ghetto Games visām prasībām piekrita.

  Reaģējot uz šiem notikumiem, ceturtdien vicemērs sasauca operatīvo sanāksmi, lai izskatītu iespējamos tiesiskos risinājumus. Lieta vēl nav izskatīta pēc būtības, jo tiesa turpinās.               

  «Aicinu visām pusēm izvirzīt jauniešu intereses kā prioritāti –

  Ghetto Games pasākumiem šovasar ir jāturpinās.

  Vienlaikus tiesas lēmums ir saistošs un tā juridiskie aspekti ir jāņem vērā, lai bērniem un jauniešiem Rīgā būtu iespējas sportot un atpūsties, nevis klaiņot bezdarbībā pa ielām.

  Mēs esam dialogā ar Ghetto Games un šobrīd kopīgi strādājam, lai ieplānotie pasākumi jauniešiem Grīziņkalnā var turpināties. Uzsveru, ka Ghetto Games ir radījusi tradīcijām spēcīgu jauniešu kustību, iedzīvinot jauniešiem alternatīvu dzīvesveidu – bez alkohola, cigaretēm un citām atkarību raisošām vielām, to vietā izvēloties sportu, mūziku, modernās improvizācijas un talantu attīstīšanu.

  Viņi ar savu unikālo stilu ir atraduši netradicionālu pieeju jauniešiem.

  Liedzot šai kustībai dzīvot, Rīga un Latvija saskarsies ar daudz lielākām sociālām problēmām un jauniešu atkarībām, kas nozīmēs nākotnē arvien lielākus finanšu ieguldījumus sociālās programmās pilsētas un valsts mērogā,» atzīst galvaspilsētas vicemērs Edvards Ratnieks.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē