• Jānis Sārts par bēdīgu mūsdienu tendenci: cilvēki iemīlās mākslīgajā intelektā

    Mākslīgais intelekts
    Ziņu aģentūra LETA
    10. jūnijs
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: LETA
    Mākslīgā intelekta draugu, tajā skaitā romantisko draugu, popularitāte aug arvien straujāk, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra («Stratcom») direktors Jānis Sārts.

    Pētījumi rāda, ka tie rada ļoti dziļas emocijas, kas savukārt dod iespēju ļoti spēcīgam ietekmes vektoram, norādīja Sārts. «Cilvēki pat iemīlas šajās sistēmas – sauksim to tā – ar ļoti cilvēciskām jūtām, kas, protams, ir satraucoši,» uzsvēra Sārts.

    «Izlūkdienesti vienmēr ir izmantojuši tā saukto medus poda metodi, bet šeit to ir iespējams izdarīt uzreiz uz desmitiem tūkstošu [cilvēku] un iedēstīt idejas un domas veidā, kā tas iepriekš nav bijis iespējams,» viņš klāstīja, piebilstot, ka tā ir tikai viena neliela izmaiņa.

    «Stratcom» vadītājs norādīja, ka mākslīgais intelekts ļoti fundamentāli mainīs informācijas telpu kā tādu, kā arī ietekmes operācijas no ļaunprātīgiem spēlētājiem.

    Vaicāts, vai mēs tiekam līdzi tempam, kādā mākslīgais intelekts attīstās un vai spēsim to pārvaldīt, viņš atzina, ka mēs netiekam tam līdzi. «Tas ir ārkārtīgi grūti un tam ir ļoti daudz dažādas izpausmes,» skaidroja Sārts.

    «Pārliecināšanas spējās viņš [mākslīgais intelekts] jau šobrīd ir teju tikpat pārliecinošs kā labākie no cilvēkiem.

    Pēc diviem gadiem mēs droši vien nevarēsim sacensties. Un tas atkal ir jauna veida rīks, kur jāsaprot, kā ar to tiekam galā,» norādīja Sārts.

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk