• Šobrīd

  weather img

  Rīga +8°C Daļēji apmācies, Z vējš, 8.75 m/s

  UZVARI CĪŅĀ AR BLAUGZNĀM

  Gatavojamies Saeimas vēlēšanām – īsumā par svarīgāko

  Ziņas senioriem
  Ievas Padomu Avīze
  Ievas Padomu Avīze
  10. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: LETA
  Līdz 14. Saeimas vēlēšanām atlikuši nepilni divi mēneši, kuru laikā jāizdomā, kuram rudenī atdosim savu balsi. Cik daudz un kādi kandidāti šogad pretendē uz deputātu vietām Saeimā?
  • Saeimas vēlēšanām, kas notiks šā gada 1. oktobrī, reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās 2018. gadā bija reģistrēti 16 saraksti, kuros bija iekļauts 1461 deputātu kandidāts.
  • Kandidātu sarakstus iesniegušas partijas Attīstībai/Par!, Stabilitātei!, Saskaņa, Progresīvie, Jaunā vienotība, Latvija pirmajā vietā, Apvienotais saraksts, Nacionālā apvienība, Zaļo un zemnieku savienība, Katram un katrai, Latvijas krievu savienība, Republika, Konservatīvie, Suverēnā vara, Tautas varas spēks un Tautas kalpi Latvijai, Apvienība Latvijai, Kristīgi progresīvā partija un Vienoti Latvijai.
  • No visiem pieteiktajiem deputātu kandidātiem 1167 jeb 63,7% ir vīrieši un 665 jeb 36,3% sievietes.
  • Visvairāk deputāta amata kandidātu – 27% un 26% – ir vecumā no 41 līdz 50 gadiem un no 31 līdz 40 gadiem. Vecumā no 51 līdz 60 gadiem ir 22% jeb 411 kandidāti, bet 13 kandidāti ir vecāki par 80 gadiem. Vecākajam kandidātam ir 92 gadi.
  • Vidēji trim no četriem kandidātiem ir augstākā izglītība, ceturtajai daļai ir vidējā izglītība, 2% jeb 34 dalībniekiem – pamatizglītība.
  • Vairums – 38% – Saeimas vēlēšanu kandidātu dzīvo Rīgā. Citās lielajās pilsētās – Daugavpilī, Jūrmalā, Liepājā, Jelgavā – katrā dzīvo aptuveni 3% no vēlēšanu dalībniekiem.
  • 41% kandidātu ir precējušies, bet 46% savu attiecību statusu nav norādījuši.

  Neuztraucies, ja pasei vēlēšanu dienā būs beidzies termiņš – dalībai Saeimas vēlēšanās plāno atļaut izmantot savlaicīgi nepagarinātas pases, lai Latvijas pilsoņi, kuriem personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš ir beidzies no 2020. gada 1. marta, varētu piedalīties parlamenta vēlēšanās. Iedzīvotāji šādu dokumentu varētu izmantot līdz 2023. gada 30. aprīlim, ja tas nav nederīgs citu iemeslu dēļ, piemēram, ticis sabojāts vai mainījusies dokumentā ierakstītā informācija.

  Projektu «Ziņas senioriem» finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par «Ziņas senioriem» saturu atbild «Žurnāls Santa».

  Ziņas senioriem

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+