Abonē SANTA+ un saņem astrologa prognozi savam 2025. gadam!
ABONĒT! ABONĒT!
  • FOTO: Šodien Latvija un Šveice svinīgi apmainījās ar ielām! Mums tagad būs Kastaņolas iela, bet viņiem…

    Latvija
    Santa.lv
    Santa.lv
    7. maijs
    Komentēt

    Drukāt

    Saglabāt

    Foto: Publicitātes foto
    Šodien Jūrmalā atklāta Kastaņolas iela, bet Šveices pilsētā Lugāno – mūsu literatūras dižgaru vārdā nosaukta iela.

    Atsaucoties Šveices vēstnieka Latvijā Martēna Mišlē ierosinājumam piešķirt kādai no Jūrmalas ielām ar Raiņa un Aspazijas trimdas gadiem Šveicē saistītu nosaukumu, Gončarova iela Dubultos ir pārdēvēta par Kastaņolas ielu.

    Kastaņolas iela Jūrmalā atrodas netālu no Aspazijas mājas Dubultos, pie Zigfrīda Meierovica prospekta, Aspazijas ielas un vides objekta Aspazija kāpās.

     

    Ielas nodēvēšana Kastaņolas vārdā apliecina pateicību Šveicei par Rainim un Aspazijai doto mājvietu un kultūras saiknes starp abām valstīm – Latviju un Šveici.

    Kastaņola pie Lugāno ezera Šveicē bija Raiņa un Aspazijas patvērums no 1906. līdz 1920. gadam. Rainis Šveici dēvēja par savu otro dzimteni. Kastaņolā sarakstītas Raiņa lugas Zelta zirgs, Jāzeps un viņa brāļi, dzejas krājums Gals un sākums un citi darbi. Aspazija trimdā radīja latviešu dzejas nacionālos dārgumus – krājumus Saulains stūrītis un Ziedu klēpis.

    Savukārt Šveicē, Lugāno, klātesot kultūras ministrei Agnesei Lācei un Šveices ārlietu ministram Ignacio Kassisam, pie Raiņa un Aspazijas muzeja svinīgi atklāta Raiņa un Aspazijas iela. Uz ielas nosaukuma plāksnes ir norāde, ka Rainis un Aspazija ir latviešu dzejnieki.

    Satura mārketings

    Veselība

    Vairāk

    Receptes

    Vairāk

    Personības

    Vairāk

    Skaistums un mode

    Vairāk

    Bērni

    Vairāk

    Māja un dārzs

    Vairāk

    Izklaide

    Vairāk

    Labākai dzīvei

    Vairāk

    Aktuāli

    Vairāk