• FOTO: Logina vairs nebūs kultūras ministre: Esmu lepna par paveikto un drosmīgi pateikto

  Politika
  Marta Kalniņa
  17. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Agnese Logina Rīgas praidā.
  Foto: Picture Agency
  Agnese Logina Rīgas praidā.
  Vēl sestdien kultūras ministre Agnese Logina līksmi soļoja pa Rīgas ielām praida gājienā, bet pirmdienas rītā paziņoja – viņa atkāpjas no augstā amata. Kādēļ tā?

  Kultūras ministre Agnese Logina jau šodien beidz pildīt savus amata pienākumus. Šādu lēmumu viņa pieņēmusi personisku iemeslu dēļ.  « Nozarē esam uzsākuši svarīgas reformas, un man bija liels gods un atbildība kalpot Latvijai un tās iedzīvotājiem. Šo laiku raksturoja kā sarežģīti brīži, tā panākumi, un esmu lepna par paveikto un drosmīgi pieteikto.

  Personīgu iemeslu dēļ šajā situācijā esmu pieņēmusi lēmumu atkāpties no kultūras ministra amata.

  Vēlos no sirds pateikties saviem kolēģiem par viņu nenogurstošo darbu un atbalstu, kā arī visiem, kas ticēja mūsu kopīgajam darbam. Es turpināšu kalpot labākas, saliedētākas, drošākas sabiedrības attīstībai.,» atzīmē ministre.

  Progresīvie apliecina, ka jauno kultūras ministru apstiprinās līdz pavasara sesijas beigām, un kandidāts tiks izvirzīts jau šodien. «Vispirms gribu pateikties Agnesei Loginai par darbu Kultūras ministrijā. Es cienu viņas lēmumu, tāpat atzinīgi vērtēju iestāšanos par kultūras nozares interesēm, studentu aizsardzību, virzību Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas veidošanā, mediju pašnoteikšanās brīvību un mūsu demokrātiskajiem pamatiem. Šie ir bijuši ilgstoši nerisināti jautājumi, kas beidzot tika ienesti ministrijas dienaskārtībā,» pauž Andris Šuvajevs, Progresīvie frakcijas vadītājs.

  «Progresīvie izvirzīs savu pārstāvi Kultūras ministrijai jau šodien. Mums ir svarīgi šajā pārejas posmā nodrošināt darbu un nostāju nepārtrauktību, it īpaši sabiedrisko mediju apvienošanā un ministrijas pārraudzībā esošo infrastruktūras projektu uzturēšanā,»  tā Šuvajevs. Kā kritērijus nākamajam ministram Šuvajevs nosauc pieredzi ministrijas darbā, augstu izpratni par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojamu reputāciju. Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties Jaunās Vienotības un Zaļo un Zemnieku savienības valdības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.

  Agnese Logina stājās kultūras ministres amatā 2023.gada 15.septembrī.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē