• Šobrīd

  weather img

  Rīga +3°C Mākoņains, D/DR vējš, 6.69 m/s

  Eksperte: Karš notiek tāpēc, ka krievi nenovērtēja un nesaprata Ukrainu

  Karš Ukrainā
  Ziņu aģentūra LETA
  28. oktobris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Karš Ukrainā notiek tikai tāpēc, ka Krievija nenovērtēja jeb drīzāk pat nesaprata Ukrainu un par ukraiņiem joprojām domāja kā par padomju cilvēkiem, intervijā aģentūrai LETA norādīja Ukrainas drošības jautājumu eksperte Hanna Šelesta.

  «Līdz ar to viņi [krievi] uzskatīja, ka pie mums valda tāds pat korupcijas līmenis, tiek pielietota tā pati padomju taktika u.tml., kas nepavisam nebija patiesība. Nesapratnes iemesli bija arī viņu mentalitātē – viņi nemaz nevēlējās noskaidrot, kas patiesībā notiek, tikai nosprieda, ka ir tā un tā, un turklāt bija pilnīgi par to pārliecināti,» viņa skaidroja Rīgas konferences laikā.

  Ārpolitikas padomes «Ukrainas prizma» drošības programmu direktore un žurnāla «UA: Ukraine Analytica» galvenā redaktore norādīja, ka krievus arī ievērojami maldināja ziņotāju tīkls, kas saņēma milzīgas naudas summas, bet pretī sūtīja informāciju, kas robežojas ar pilnīgām muļķībām.

  «Mēs redzējām daļu šīs informācijas, kas tika sūtīta uz Krieviju, un vienkārši smējāmies. Šī informācija bija izteikti nepatiesa, turklāt par to būtu pavisam viegli pārliecināties, palasot brīvi pieejamos datus. Bet viņi dzīvoja tādā kā burbulī,» sacīja Šelesta.

  Savukārt Ukrainas panākumus eksperte skaidro ar augstu motivāciju, sabiedrības atbalstu, NATO veiktajām apmācībām un īsi pirms kara izveidotajiem teritoriālās aizsardzības spēkiem.

  «Mūsu karavīri, civilie un teritoriālās aizsardzības spēki zināja pilnīgi skaidri, par ko un kāpēc viņi cīnās,» viņa uzsvēra un piebilda, ka krievi arī nav gaidījuši, ka Ukrainas armijai tik plaši palīdzēs vietējie iedzīvotāji.

  Šelesta ļoti augstu novērtēja arī NATO valstu veiktās ukraiņu karavīru apmācības. «Jau astoņus gadus Ukrainas bruņotie spēki tika apmācīti atbilstoši NATO standartiem. Vienas no vissvarīgākajām reformām, kuras bijām veikuši, ir pāreja uz pavisam atšķirīgu loģistikas, pārvaldes un komandēšanas sistēmu,» norādīja eksperte.

  «Viņi mums palīdzēja attīstīt mūsu zemākā līmeņa virsniekus. Līdz ar to, kad vienība pēkšņi tiek izolēta, tā negaida komandas no štāba, bet zina, kā rīkoties un uzņemas atbildību. Tas ir kaut kas tāds, kā trūka padomju armijai un trūkst arī krieviem. Ja viņi nevar sazināties ar ģenerāli, viņi nezina, ko darīt. Mūsu karavīriem šādu problēmu nebija, līdz ar to NATO standarti mūsu armiju ļoti izmainīja,» skaidroja Šelesta.

  Ļoti būtisks krievu neveiksmju faktors slēpjas arī viņiem tik raksturīgajā arogancē. «Mēs to redzējām visu laiku. Viņi ieradās Ukrainā ar mūzikas instrumentiem uzvaras parādei, bet bez pārtikas krājumiem. Man tā ir arogance vai vienkārši stulbums,» izteicās Šelesta. Viņa norādīja, ka nevajadzētu aizmirst arī korupciju Krievijas bruņotajos spēkos. «Mūsu pretkorupcijas birojs pat sociālajos tīklos jokoja, izplatot pateicību un atzinību vienam no Krievijas bruņoto spēku departamentiem par to, ka tas savus spēkus ir sagatavojis tik slikti. Bet tas patiešām mums palīdzēja, jo demonstrēja, ka Krievijas bruņotie spēki it nemaz nav vareni.»

  Visa intervija ar Šelestu lasāma aģentūras LETA mājaslapas sadaļā «LETA+» (https://www.leta.lv/plus/EBD6117E-A682–41AF-8D24–1384B4F26BD5/ ).

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+