• Šobrīd

  weather img

  Rīga -14°C

  Tavs uzticamais atbalsts

  Daugavpilī atjauno pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 izplatību

  Sabiedrība
  Ziņu aģentūra LETA
  16. augusts
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Valdis Skudre
  Daugavpilī atjaunots pabalsts krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

  Līdz gada beigām Daugavpilī deklarētām personām, kuru ienākumi strauji sarukuši Covid-19 izplatības rezultātā, ir iespēja vērsties Sociālajā dienestā, lai saņemtu ikmēneša pabalstu 150 eiro apmērā. Pabalstu saņēmējiem, kuru aprūpē ir bērni līdz 18 gadu vecumam, ir iespēja saņemt papildu 50 eiro par katru aprūpē esošo bērnu.

  Gada pirmajos sešos mēnešos pilsētas Sociālajā dienestā reģistrēti 89 iedzīvotāju iesniegumi pabalstam krīzes situācijā saistībā ar Covid-19. No tiem pabalstu saņēma 81 persona, izmaksājot kopumā 12 150 eiro. Valsts pašvaldībai nodrošināja mērķdotāciju izdevumu segšanai 50% apmērā.

  Personām, kuru aprūpē ir bērni līdz 18 gadu vecumam, pabalsts tika palielināts par 50 eiro mēnesī par katru bērnu. Pabalsts par aprūpē esošiem bērniem līdz šim tika izmaksāts 54 personām 2700 eiro apmērā, un valsts pilnā apmērā nodrošināja mērķdotāciju izdevumu segšanu.

  Pabalstu krīzes situācijā saistībā ar Covid-19 izplatību piešķir mājsaimniecībai vai atsevišķai personai mājsaimniecībā, kurai ievērojami samazinājušies vai ir zaudēti ienākumi saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību laikā no 2021.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 31.decembrim, un ja persona no tās gribas neatkarīgu apstākļu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt pamatvajadzības un tai ir nepieciešama materiālā palīdzība. 

  Pabalstu nepiešķir gadījumā, ja persona pārtraukusi darba tiesiskās attiecības pēc pašas vēlēšanās. 

  Pabalsta saņemšanai nepieciešams iesniegt iesniegumu Sociālajam dienestam, pievienojot dokumentus, kas pamato pabalsta saņemšanas apstākļus.

  Pašvaldībā aprēķināts, ka pabalsta izmaksai Sociālajam dienestam papildus būs nepieciešami aptuveni 6075 eiro.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  AutoBild.lv

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+