• Atvieglo prasības mājdzīvnieku ievešanai no Ukrainas

  Mājdzīvnieki
  Ziņu aģentūra LETA
  25. februāris, 2022
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  Atvieglotas prasības mājdzīvnieku ievešanai Latvijā no Ukrainas, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

  PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere skaidroja, ka ierastā kārtība paredz, ka, ieceļojot no Ukrainas, dzīvniekam ir jābūt apzīmētam ar mikroshēmu, vakcinētam pret trakumsērgu un jābūt veiktam trakumsērgas antivielu līmeņa noteikšanas testam, kā arī ir jābūt veselības sertifikātam.

  Ņemot vērā esošo situāciju, dzīvnieki no Ukrainas tiks ielaisti Latvijas teritorijā arī tad, ja kāds no iepriekš minētajiem nosacījumiem nebūs izpildīts.

  Dzīvnieka īpašniekam visas formalitātes, tostarp dzīvnieka apzīmēšanu ar mikroshēmu, vakcinēšanu un trakumsērgas antivielu noteikšanas testu būs iespējams veikt pēc ieceļošanas Latvijā.

  Tikmēr Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa un dzīvnieku patversme «Labās mājas» aģentūrai LETA norādīja, ka ir gatava uzņemt kara bēgļu dzīvniekus.

  «Sagaidot bēgļu ierašanos esam gatavi uzņemt un aprūpēt suņus un kaķus, cik vien spēsim,» sacīja dzīvnieku patversmes vadītāja Astrīda Kārkliņa.

  Viņa arī pauda, ka ar esošās komandas spēkiem var nepietikt, tādēļ iedzīvotāji ir aicināti pieteikties brīvprātīgajam darbam.

  LETA jau vēstīja, ka ceturtdienas, 24.februāra, rītā neilgi pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles sākt «militāru operāciju» Ukrainā tajā no dažādām pusēm iebruka Krievijas karaspēks.

  Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienības līderi piektdienas rītā noslēdza ārkārtas samitu ar vienošanos noteikt «maksimālas ietekmes» sankcijas pret Krieviju, vēršoties pret tās finanšu, enerģētikas un transporta nozarēm.

  Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena preses konferencē paziņoja, ka šīs sankcijas būs ar «maksimālu ietekmi uz Krievijas ekonomiku un politisko eliti».

  PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

  Biedrība «Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa» ir dibināta 2000.gadā. Biedrība par saviem uzdevumiem ir noteikusi dzīvnieku tiesību aizsardzību, sabiedrības izglītošanu dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumos, kā arī dzīvnieku aizsardzības likumdošanas pilnveidošanu Latvijā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.
   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Daba un Dzīvnieki

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Abonē