• Ar ko sirsnīgi lepojas Krišjānis Kariņš pēc Eiroparlamenta vēlēšanām?

  Politika
  Estere Jansone
  12. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Flickr/Valsts kanceleja
  Eiroparlamenta vēlēšanas ir aizvadītas, mandāti sadalīti un zināms, kā veicies katram no kandidātiem. Lai gan ekspremjeram Krišjānim Kariņam biļetu uz Briseli iegūt neizdevās, viņam esot ar ko lepoties.

  Pa nullēm

  «Izsaku sirsnīgu paldies tiem gandrīz 34000 vēlētājiem, kuri atzinīgi vērtējuši manu darbu un ievilka krustiņu pie mana vārda.

  Esmu gandarīts jūs pārstāvēt,»

  vietnē X pēc vēlēšanām paziņoja partijas Jaunā Vienotība deputāts Krišjānis Kariņš. Vienlaikus gan Kariņš bijis arī svītrotākais politiķis šajās vēlēšanās – viņu svītroja 34000 reizes, kas ir tikpat daudz, cik plusu. Tādējādi Kariņš no 2. pozīcijas sarakstā noslīdēja uz 6. vietu.

  Politologs Filips Rajevskis un RSU Sociālo zinātņu fakultātes pētniece Vineta Kleinberga lēš, ka bijušajam premjeram šādu rezultātu sagādāja lidmašīnu skandāls. Valsts kontrole revīzijā secināja, ka, būdams Ministru prezidenta amatā, Kariņš apzināti izvēlējies visneekonomiskākos speciālos lidojumus, tādējādi radot Latvijas un Eiropas Savienības Padomes budžetiem kopumā ap 545 000 eiro nepamatotus izdevumus. Ne visi tautieši ir gatavi samierināties ar šādu ekspremjera rīcību, un tas atspoguļojās vēlēšanu rezultātos.

  Lai gan aprīļa beigās tika pabeigta šā brīža premjeres Evikas Siliņas ierosinātā dienesta pārbaude par Kariņa lidojumu lietu, komisijas ziņojuma detaļas publiski netiek atklātas. Savukārt Ģenerālprokuratūra par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu Kariņa komandējumos ir sākusi kriminālprocesu, kuru tālākai izmeklēšanai nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

  Deputāts ar velosipēdu

  «Vai mēs neesam pārāk izšķērdīgi, norokot spējīgus cilvēkus dažu viņu kļūdu dēļ? Krišjānis ar savām zināšanām un atpazīstamību Eiropā būtu lielisks eiroparlamenta deputāts. Neviens pētnieciskais žurnālists tā arī nepamanīja, ka mums bija premjers, kurš brauca uz darbu ar velosipēdu,» uzskata vēsturnieks un lektors Guntis Zemītis. Ar velosipēdu Kariņš bija ieradies arī uz vēlēšanu iecirkni Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Diemžēl tas viņa izredzes neuzlaboja.

   

  Ko Kariņš darīs tālāk?

  Bijušais premjers un ārlietu ministrs, tagad Saeimas deputāts Krišjānis Kariņš nenoliedz, ka viņa interešu lokā ir NATO ģenerālsekretāra vietnieka amats, maija izskaņā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma. Pašreizējais NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs amatu atstās šoruden, 1.oktobrī un viņa vietā tiks virzīts jauns amata kandidāts. Līdz ar jauno NATO ģenerālsekretāru tiek mainīta arī visa viņa komanda. Saeimas kuluāros jau izskanējusi informācija, ka vienam no vietnieku amatiem pretendents būs Kariņš, ja ģenerālsekretāra amatam tiks virzīts bijušais Nīderlandes premjers Marks Rute.

  «Par NATO struktūrām tā procedūra, ko arī esmu agrāk skaidrojis, ir nedaudz neskaidra, viss notiek aizkadrā. Tad laikam tas nav process, par kuru jebkurš runātu labprātīgi. Neapšaubāmi, mēs kā valsts arī piedalāmies visā šajā procesā,» televīzijai norādījis Kariņš. Uz jautājumu, vai būtu gatavs ieņemt amatu, Kariņš atbildēja:

  «Ja kāds izvērtē manas spējas par derīgām, esmu gatavs strādāt dažādās kapacitātēs.»

  Par NATO ģenerālsekretāra iecelšanu lemj visas dalībvalstis.

  Gada sākumā jau izskanēja, ka neiegūstot NATO ģenerālsekretāra amatu, Kariņš (JV) gribētu pretendēt uz Eiropas Savienības (ES) komisāra amatu.

   

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē