• Ambiciozais Andrejsalas projekts draud izgāzties

  Rīga
  Estere Jansone
  4. jūnijs
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Riga Port City ūdensmalas attīstības projekts Andrejsalā un tās apkārtnē
  Foto: Publicitātes foto
  Riga Port City ūdensmalas attīstības projekts Andrejsalā un tās apkārtnē
  Rīgas pašvaldība pieprasīs paskaidrojumus no Andrejsalas attīstītāja un investora, nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas «Eagle Hills» par iespējamu patvaļīgu rīcību un noslēgtā sadarbības memoranda neievērošanu.

  Pēc paskaidrojumu saņemšanas Rīgas pašvaldība neizslēdz vienpusēju atkāpšanos no sadarbības memoranda. Pašlaik publiskajā telpā

  investora prezentētā Andrejsalas attīstības vīzija neatbilst sākotnējai koncepcijai, ar ko tika iepazīstināta pašvaldība pirms memoranda parakstīšanas,

   kā arī tā pirmšķietami neatbilst spēkā esošajam pilsētas teritorijas plānojumam.

  Pēc Pilsētas attīstības departamenta (PAD) ekspertu vērtējuma,

  tik blīva apbūve Daugavas krastā Rīgā nav pieļaujama,

  tāpat iecerēto būvju augstums, visticamāk, nav atbilstošs teritorijas plānošanas dokumentiem. Turklāt pretēji sadarbības memorandā minētajam, ka pusēm ir savstarpēja izpratne par sadarbību komunikācijā par projekta iecerēm un virzību, attīstītājs sācis vienpusēju un intensīvu projekta publisko kampaņu.

  Investoram pieprasa paskaidrojumus

  Departaments arī konstatējis patvaļīgu būvniecību, izvietojot pilsētvidē apjomīgu projekta reklāmas zīmi – Eksporta ielā 3A izvietots reklāmas objekts ar uzrakstu «RW Riga Waterfront», kuram nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja. Tas ir nosacījumu pārkāpums, par ko noformēts attiecīgs pārkāpuma protokols un tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta.

  Papildus konstatēts, ka Eksporta ielā pie apgaismes stabiem izvietoti vairāk nekā desmit karogi ar tādiem pašiem uzrakstiem, kuriem arī nav saņemta reklāmas izvietošanas atļauja, par ko noformēs apskates aktu un sāks administratīvā pārkāpuma lietu.

  Rīgas pašvaldība uzsver, ka sadarbības memorandam ar attīstītāju Eagle Hills piekrita, labticīgi pieņemot, ka attīstītājs pildīs memoranda nosacījumus kā pēc burta, tā pēc gara, kā arī novērtējot investora nodomus attīstīt degradētu teritoriju.

  Vienlaikus pašlaik attīstītāja aktivitātītes demonstrē patvaļīgu rīcību, kas pilsētai nav pieņemama.

  Pašvaldība neakceptē šādas investora darbības, tāpēc tiek gatavota vēstule attīstītājam, prasot paskaidrojumus. Kad tie tiks saņemti, pašvaldība lems par nākamajiem soļiem, paturot tiesības vienpusēji atkāpties no sadarbības memoranda.

  Kamēr Latvijas iedzīvotāju skaits katru gadu sarūk, Andrejsalā plāno ēkas ar 8000 dzīvokļiem

  Pašvaldībā norāda, ka šī gada sākumā parakstītais sadarbības memorands ar Eagle Hills ir turpinājums 2023.gada pavasarī Rīgas bijušā mēra Mārtiņa Staķa (P) parakstītajam memorandam par Rīgas ūdensmalas attīstības projekta nozīmi un sadarbības principiem, kas slēgts ar politiķa Aināra Šlesera (LPP) ģimenei piederošo uzņēmumu Riga Port City.

  Jau ziņots, ka Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) uzņēmējs un nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas Eagle Hills Properties vadītājs Mohameds Ali Alabbars plāno Rīgas krastmalas attīstības projektā Riga Waterfront izveidot mājvietu 30 000 iedzīvotājiem – tiks izveidotas dzīvokļu mājas ar kopumā 8000 dzīvokļiem. Plānotas arī viesnīcas ar vairāk nekā 1000 viesmīlības piedāvājumiem – slidotavām, modernu kruīzu termināli, plašu iepirkšanās centru un publiskajiem laukumiem. Projektā paredzēts, ka vecās elektrostacijas teritorija pārtaps par tirdzniecības vietu un gastronomijas centru. 

  Ar kopējo plānoto ieguldījumu trīs miljardu eiro apmērā atjaunotā krastmala, kas stiepsies piecus kilometrus gar Daugavas krastu, tiks veidota tā, lai pārvērstu Andrejsalas teritoriju par jaunu centru.

  Projekts iecerēts kā jauns un būtisks Rīgas kodols, kas apvieno dzīvojamās mājas, zaļās zonas un tiešu piekļuvi ūdenim.

  Eagle Hills Properties pārstāvji norāda, ka ieguldījumi projekta attīstībā paver iespējas iegūt dzīvesvietu Rīgā, un, sākot ar investīcijām no 250 000 eiro, piedāvā iespēju iegūt priekšrocības Eiropas Savienības rezidences programmu ietvaros.

  2022.gada septembrī starptautiska arhitektu komanda Šveices arhitektu projektēšanas kompānijas Hosoya Schaefer Architects speciālistu vadībā izstrādāja teritorijas attīstības projekta vienoto koncepciju jeb masterplānu. Šī teritorija 55 hektāru platībā sākas Daugavas krastā pie Vanšu tilta, tālāk ietver pašreizējo Rīgas pasažieru ostas teritoriju, Jahtu centru Andrejosta, Andrejsalu, un beidzas Eksporta ostas dienvidu daļā.

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  Satura mārketings

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Personības

  Vairāk

  Skaistums un mode

  Vairāk

  Bērni

  Vairāk

  Māja un dārzs

  Vairāk

  Izklaide

  Vairāk

  Labākai dzīvei

  Vairāk

  Aktuāli

  Vairāk

  Abonē