• Šobrīd

  weather img

  Rīga -3°C Mākoņains, A/DA vējš, 2.06 m/s

  IZPROT TAVAS SĀPES

  Lai vakariņas neizvēršas pārāk dārgi! Latvijā sācies lašu zvejas lieguma periods

  Makšķerēšana
  Santa.lv
  Santa.lv
  4. oktobris, 2021
  Komentēt

  Drukāt

  Saglabāt

  Foto: Pixabay
  1. oktobrī Latvijas ūdeņos sākās lašu un taimiņu ieguves lieguma periods, kas Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastē ilgs līdz 15.novembrim, bet iekšējos ūdeņos – līdz 31. decembrim.  Valsts vides dienesta (VVD) vides inspektori sadarbībā ar sabiedriskajiem vides inspektoriem lašu nārsta migrācijas laikā pastiprināti kontrolēs Latvijas ūdeņus.

  Savvaļas laši, kas nārsto un pirmos dzīves gadus pavada Latvijas upēs, ir unikāla, tūkstošu gadu laikā dabiskajiem apstākļiem pielāgojusies populācija. Tāpēc būtiski to saglabāt kā mūsu nacionālās dzīvās dabas resursu. Salīdzinājumā ar mākslīgi pavairotajiem lašiem Latvijas upēs dabīgie jeb savvaļas laši ir mazākumā. Nārsta laiks ir sevišķi jutīgs periods lašveidīgajiem, kad tie kļūst vieglāk pieejami to ikru un gaļas kārotājiem. Jāatceras, ka no viena lašu pāra pēc gadiem upē atgriežas ap 50 jaunu lašu, tāpēc nelikumīga lašu iegūšana šajā laikā nav tikai vienas zivs iznīcināšana.

  Lašu un taimiņu ieguve ir aizliegta visā Latvijā. VVD vērš uzmanību, ka arī licencētajās lašveidīgo zivju makšķerēšanas vietās Salacā un Gaujā līdz 1.janvārim to makšķerēšana ir aizliegta.

  Šajā periodā lašu un taimiņu ieguves liegums neattiecas uz Rīgas jūras līča ūdeņu teritorijā no Vecāķiem līdz Vaivariem* iegūtajiem lašiem un taimiņiem. Aizliegums neattiecas uz lašu un taimiņu nozveju, kas iegūta nespecializētajā zvejā Buļļupē un Daugavas posmā no ietekas jūrā līdz Rīgas HES, jo šie laši un taimiņi ir mākslīgi pavairoti zivju audzētavās un tiem minētajās ūdenstilpēs nav dabīgo nārsta vietu.

  Šajā laikā Latvijas lašu dabīgā nārsta upju grīvās notiek arī saskaņota lašu un taimiņu vaislinieku ieguve, kuru atsevišķi zvejnieki veic zivsaimniecības pētniecības institūta BIOR uzdevumā, lai nodrošinātu vaislas materiālu zivaudzētavām zivju resursu atražošanai.

  Atgādinām, ka par vienu nelikumīgi noķertu lasi vai taimiņu pārkāpējam papildus administratīvajam sodam par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem ir jāsedz arī zivju resursiem nodarītie zaudējumi. Par vienu nelikumīgi noķertu lasi vai taimiņu zivju resursiem nodarītie zaudējumi ir noteikti:

  • 715 EUR apmērā – ja lasis vai taimiņš iegūts, makšķerējot jūrā un iekšējos ūdeņos, kā arī veicot nelikumīgu zveju ar rūpnieciskās zvejas rīkiem iekšējos ūdeņos,
  • 429 EUR – ja lasis vai taimiņš iegūts rūpnieciskajā zvejā jūrā.

  Savukārt administratīvais sods par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu var sasniegt 350 EUR, bet par rūpnieciskās zvejas pārkāpumu – fiziskai personai 700 EUR, juridiskai – 4300 EUR. Ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā konstatēts būtisks kaitējums, pārkāpējam draud kriminālatbildība.

  * atrodas starp perpendikuliem, kas vilkti no krasta punktu koordinātām N57° 05,165' E24° 07,156' un N56° 57,795' E23° 38,288', līdz 20 metru dziļumam

  Pievienojies dzīvesstila portāla Santa.lv Facebook un Instagram: uzzini vērtīgo, lasi kvalitatīvo.

  0 komentāri

  Šobrīd komentāru nav. Tavs viedoklis būs pirmais!

  Pievienot komentāru

  Lai pievienotu komentāru autorizējies ar Santa.lv profilu vai kādu no šiem sociālo tīklu profiliem.

   

  Veselība

  Vairāk

  Receptes

  Vairāk

  Privātā Dzīve

  Vairāk

  Ieva

  Vairāk

  Mans Mazais

  Vairāk

  Māja un Dārzs

  Vairāk

  Auto

  Vairāk

  Astes

  Vairāk

  Klubs

  Vairāk

  Santa+