Viņš ne mirkli nepadevās. Ardievas Guntim Skrastiņam

Simtiem cilvēku pagājušajā piektdienā ieradās Rīgas krematorijā, lai teiktu ardievas dziedošajam aktierim un LTV1 raidījuma Latvijas sirdsdziesma vadītājam GUNTIM SKRASTIŅAM.
Evija Kalnbērza
Foto: F64

Nezaudēja cerību izveseļoties 

Ziņa, ka Gunta vairs nav, satrieca daudzus – viņa ģimeni, kolēģus, talanta cienītājus. Skrastiņš bija tautā mīlēts aktieris, un, kad viņš šajā rudenī televīzijas ekrānos parādījās neparasti kalsns, tas nepalika nepamanīts. Drīz vien Skrastiņš no ekrāna pazuda pavisam, un raidījuma Latvijas sirdsdziesma vadīšanu kopā ar viņa ekrāna partneri Velgu Vītolu pārņēma kolēģi, sakot – tas tikai uz laiku, kamēr Guntis veseļojas. Neviens, arī Guntis pats, nedomāja, ka atkalsatikšanās ar skatītājiem vairs nebūs. 

Vēl dažas dienas pirms aiziešanas viņš bija cerību pilns, ka parādīsies gan televīzijas ekrānos, gan koncertos.

Aktiera tuvākie draugi saka – jau vasaras vidū bijis skaidrs, ka Skrastiņ­u piemeklējušas nopietnas veselības problēmas. Tagad tuvinieki apstiprina – aktierim tika atklāts vēzis. Ļaunā slimība bija nepielūdzama, un 67 gadu vecumā Gunta dzīves ceļš aprāvās. 

«Kopā ar Gunta ģimeni apciemoju viņu pēdējās dienās Biķernieku slimnīcā. Viņam nemitīgi zvanīja draugi, interesējās, nāca ciemos… Ļoti cienīju viņu par to, ka domās viņš nepadevās. Vēl dažas dienas pirms aiziešanas viņš bija cerību pilns, ka parādīsies gan televīzijas ekrānos, gan koncertos,» sarunā ar PDz atminas tuvs Gunta draugs mūzikas producents Jānis K­ļaviņš. «Pēdējais koncerts bija Stopiņu estrādē ap Jāņiem, 31. jūlijā viņš vadīja festivālu Zelta šlāgeris 2021 un paspēja nofilmēties raidījuma Latvijas sirdsdziesma pirmajā jaunās sezonas raidījumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+