Slavenības atklāj, kā pareizi aizdot un atgūt naudu

Pandēmijas laiks daudziem kļuvis par aizbildinājumu, lai nemaksātu par darbu vai neatdotu aizlienētu naudu. Slaveni cilvēki PDz stāsta, kā rīkojas ar saviem parādniekiem.
Gita Vīksne
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva

Linda Mūrniece

To cilvēku dzīvē, kas man palikuši parādā, nekas labs nenotiek. Es uz to apmierināti noskatos.

Spēj par sevi pacīnīties

«Nav pareizi neatmaksāt parādus, aizbildinoties, ka ir pandēmija, jo šajā situācijā atrodas abas puses,» uzskata viesnīcas Roma vadītāja.

«Cilvēks vasarā nomāja telpu, bija noslēgts līgums, taču negribēja maksāt rēķinu, aizbildinoties, ka ir pandēmija un nav lielu ieņēmumu. Bet man jau arī ieņēmumu nav! Arī uzņēmējiem šajos apstākļos jāmaksā darbiniekiem algas un valstij nodokļi, jādomā, kā izdzīvot nākotnē,» atgādina Linda Mūrniece. «Pateicu – ja rēķins netiks samaksāts, vērsīšos pie parādu piedzinējiem. Nostrādāja. Runa bija par dažiem simtiem eiro, kas man tobrīd bija ļoti svarīgi.»

Linda atzīst – dažkārt naudu var atgūt, uzrakstot par parādnieku sociālajos tīklos. «Tas palīdz, ja pretī nav absolūti nekaunīgs eksemplārs. Tie, kuriem svarīga sava reputācija, šādās situācijās reaģē,» spriež Mūrniece. «Ja ir iespējams pierādīt parādu, var arī tiesāties, taču tas var aizņemt vairākus gadus. Ja tam nav ne spēka, ne pacietības, mēģini par parādu aizmirst un gaidi, kad dzīve cilvēkam šo naudu atņems. Zeme ir apaļa, un viss nāk atpakaļ. To cilvēku dzīvē, kas man palikuši parādā, nekas labs nenotiek. Es uz to apmierināti noskatos,» pasmaida Linda.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+