Komponists Pēteris Vasks: Nezaudēju gaišo skatu uz dzīvi

Savā 75. dzimšanas dienā 16. aprīlī komponists PĒTERIS VASKS Vidzemes koncertzālē Cēsis klausīsies ekskluzīvu paša radītas mūzikas koncertu. Viņš nesen izslimojis Covid-19 un atzīst – it visā var saskatīt gaišo pusi, pat pandēmijā.
Evija Kalnbērza
Foto: F64

Slimojot zaudējis liekos kilogramus 

«Sagaidot šo ne visai patīkamo skaitli, iekšēji jūtos prieka pilns,» pirms jubilejas PDz saka komponists Pēteris Vasks. «Savā dzimšanas dienā sēdēšu koncertzālē un klausīšos savu mūziku. Domāju – drusciņ pat neērti, jo tik lepnu dāvanu, šķiet, nemaz neesmu pelnījis. Jo būs briesmīgi lepni – to atskaņos Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris Latvija, vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Mūziķi, kuriem diemžēl šobrīd atņemta brīnišķīgā saikne ar publiku, nepadodas un jau ir iemācījušies spēlēt tukšās zālēs,» saka viņš. Arī šoreiz klausītājiem Vaska jubilejas dienas koncertu būs iespēja dzirdēt neklātienē – televīzijā un radio.

Atnāca ziņa, ka abi ar sievu esam iekļuvuši kovidnieku plus klubiņā.

«Savā 70. dzimšanas dienā vērsos pie radītāja un lūdzu, lai dod man vēl desmit gadus spēju radīt un dzīvot savā mīļajā Latvijā. Par laimi, jau piecus gadus tā arī ir. Taču pirms divarpus nedēļām mums atnāca ziņa, ka abi ar sievu esam iekļuvuši kovidnieku plus klubiņā – esam inficējušies ar koronavīrusu,» par sevi un sievu režisori Dzintru Geku stāsta Pēteris Vasks.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē