Komponista Mārtiņa Brauna pēdējā vēlēšanās

Ģimene, draugi un komponista talanta cienītāji līdz pēdējam ticēja, ka MĀRTIŅŠ BRAUNS atlabs. Tam ticēja arī viņš pats, un, kad runāt jau bija kļuvis pārāk grūti, rakstīja savējiem īsziņas no slimnīcas palātas. Taču 24. novembrī viņa sirds apstājās…
Zane Piļka-Karaļeviča
Zane Piļka-Karaļeviča
Foto: F64

Runas, ka viņš ļoti negribējis vakcinēties un ir uz to pierunāts, ir meli. Mārtiņš nebija no tiem, kuru varētu piespiest kaut ko darīt.

Paguva izbaudīt pēdējās ovācijas 

Pirms diviem mēnešiem dziesmas Saule. Pērkons. Daugava autors Mārtiņš Brauns ģimenes un draugu lokā savā Baltezera mājā nosvinēja 70. jubileju. Par godu tai bija tapis arī Latvijas Jaunatnes teātra veidotais rokoperas Mauglis jauniestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja 15. oktobrī. Tovakar uz skatuves kāpa arī komponists un publika viņu sveica ar ovācijām. «Bijām plānojuši ar izrādēm apbraukāt Latviju. Mārtiņš to gaidīja kopš 2019. gada nogales, kad sākām darbu pie šī projekta. Viņš aktīvi iesaistījās mēģinājumos, viņu ļoti interesēja, ko un kā katrs dzied. Taču visam svītru pārvilka C­ovid-19 pandēmija. 2020. gadā mums nevarēja būt neviena izrāde, un nācās pirmizrādi pārcelt uz šo gadu. Tikko tā bija notikusi, kultūras dzīve atkal tika nolikta uz pauzes. Neizsakāmi žēl, ka Mārtiņš nepiedzīvos šo braucienu pa Latviju…» saka izrādes Mauglis producents Juris Millers.

Pēdējo reizi uz skatuves MĀRTIŅŠ kāpa Maugļa pirmizrādē. «Viņš bija gandarīts par notikušo. Teica gan man, gan horeogrāfiem, gan režisoram sirsnīgus vārdus. Nedomāja, ka tā izrāde izdosies tik laba,» atceras producents Juris Millers.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+