Ieva Akuratere: Vienatnes jau kļūst par daudz

IEVAS AKURATERES dzīve kļuvusi citāda – rāmāka, piepildīta ar domām, atmiņām un dzeju. Jau piecus gadus dziedātājas ikdiena rit no mammas mantotā mājiņā Apšuciemā, kur viņas mieru sargā suns Dāgs. Jebkuros laikapstākļos abi katru dienu dodas garās pastaigās gar jūru.
Evija Kalnbērza
Foto: Ģirts Ozoliņš (F64)

Gavē pirms pareizticīgo Lieldienām 

Dziedātāja Ieva Akuratere Lieldienas svinēs 2. maijā – tas pēc pareizticīgo kalendāra. Tad, ja vien būs ļauts, viņa rīta agrumā dosies uz Rīgas Kristus debesbraukšanas baznīcu, ies tai apkārt, pēc tam priesteris slacīs ar svētīto ūdeni. «Mani draugi lielākoties ir luterāņi un katoļi, un zināmā mērā piedalos arī viņu svētkos. Taču sirdī ar laimīgām ilgām gaidu tieši pareizticīgo svētkus, jo tas man ir tāds iekšējs notikums,» saka dziedātāja. Šobrīd viņai ir gavēnis – sevis pārvērtēšanas un atjaunošanās laiks. Stingrāks gavēnis – atteikšanās no apgrūtinošu emociju gūzmas, no visa smagā un kaitinošā, ļaušanās rāmām un gaišām pārdomām, un gaļas izslēgšana no uztura būs beidzamajā – ciešanu – nedēļā. «Kad jau kādu laiku ir strādāts ar sevi, pēc tam jūtos ļoti viegli.» 

Savulaik man pietrūka iespējas pabūt vienatnē, taču tagad jau tās kļūst par daudz.

Sapņu suns par 50 centiem

Četrus gadus vecais suns Dāgs ir Ievas galvenais sabiedrotais. Staigājot gar pludmali, viņš ļaujas savām suņa rotaļām un ieskrien jūrā, bet pēcāk paklausīgi kopā ar saimnieci pozē fotogrāfam. Par Dāgu Ieva saka – sapratusi, ka laukos dzīvot bez suņa ir neiespējami. Tādēļ, kad pirms pieciem gadiem Ieva izlēma par labu dzīvei ārpus galvaspilsētas, uzreiz pievērsās suņa meklējumiem. «Man bija skaidrs, ka vajag lielu suni, kas mani sargā. Mana iemīļotā suga ir vācu aitusuns, bet es gribēju baltu. Šveices aitusuņi maksā 500 eiro, un es sapratu, ka man nav tik daudz tās naudas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+