Harija Liepiņa dēls Āris Liepiņš – viņš aizgāja pēkšņi kā savulaik viņa slavenais tēvs

Leģendārā Dailes teātra aktieru pāra Harija Liepiņa un Mudītes Šneideres dēls ĀRIS LIEPIŅŠ aizgāja no šīs pasaules 23. aprīlī Skotijā. Tikpat pēkšņi kā savulaik viņa slavenais tēvs…
Evija Kalnbērza
Foto: no izdevniecības Žurnāls Santa arhīva un Facebook

Šneidere: Viens no policistiem pateica: «Viņš ir miris…» Es nokritu pie viņu kājām.

Par dēla nāvi paziņo policisti 

23. aprīļa vakarā pie aktrises un rakstnieces Mudītes Šneideres dzīvokļa durvīm atskanēja zvans. «Tur stāvēja divi policisti, liela auguma stalti zēni un vaicāja, vai man ir dēls Skotijā un vai viņu sauc Āris Liepiņš. Es vēl priecīgi atbildēju: «Jā!» Tajā mirklī viens no viņiem pateica trīs vārdus: «Viņš ir miris…» Nokritu pie viņu kājām un sāku dīvaini uzvesties, kaut ko nesakarīgu atbildēju, man bija šoks. Viņi izsauca ātro palīdzību, pateica, ka savu pienākumu ir veikuši un aizgāja. Mediķi veica standarta procedūru – izmērīja asinsspiedienu, uztaisīja kardiogrammu. Par laimi, viņi secināja, ka nekāda īpaša vajadzība mani kaut kur vest nebija, un iedeva zāles, ko palikt zem mēles,» liktenīgā vakara notikumus sarunā ar PDz atsauc atmiņā Mudīte. «Piezvanīju draugu dēlam, kurš uzreiz pieslēdzās situācijai, lai man kaut kādā veidā palīdzētu. Trakākais ir tas, ka es nemaz nezināju, kas tieši ar manu dēlu ir noticis. Nākamajā rītā mani jaunākās paaudzes radinieki ar interneta starpniecību bija noskaidrojuši, ka Āris bija devies uz darbu, viņam kļuvis slikti, izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, un vairs nebijis, ko glābt, jo viņa sirds bija apstājusies. Tagad gaidu zvanu no Ārlietu ministrijas, lai saprastu tālāko notikumu gaitu.» 

Kad izskanēja ziņa par to, ka pēkšņi mūžībā devies aktiera Harija Liepiņa dēls, viņa paziņu lokā sākās runas – Āris nesen potējies pret kovidu, un iepriekš viņam nekādu sūdzību par veselību neesot bijis. Patiesi – 18. martā Liepiņš saņēma pirmo AstraZeneca vakcīnu un priecājās, ka jūtas lieliski. Āra mamma saka – šajā sakarā jau paguvusi konsultēties ar mediķiem. «Esmu saņēmusi kategoriskas atbildes no diviem ārstiem. Viņi saka – ja tas nav astotajā vai desmitajā dienā pēc vakcīnas saņemšnas, šāda ietekme nevarot būt.» 

Āris bija Mudītes Šneideres vienīgais dēls, galvenais balsts un acuraugs. Pirms 23 gadiem tikpat pēkšņi no dzīves aizgāja viņas vīrs – skatuves un kino zvaigzne, sieviešu elks Harijs Liepiņš. Aktieris devās makšķerēt uz upi netālu no savām lauku mājām Skrundas pusē, un tur apstājās viņa sirds. Harijam bija 70 gadu, Ārim bija lemts īsāks mūžs – šogad viņam paliktu 59. 

 Ārim patika izaicinošs stils – viņš arī rotājās ar gredzeniem un pīrsingiem.

Mammas vienīgais apgādnieks

Āris pēdējos 17 dzīves gadus pavadīja Skotijā, Livingstonā, netālu no E­dinburgas. Doties peļņā uz Skotiju viņš savulaik izlēma, lai  palīdzētu mammai nomaksāt dzīvokļa rēķinus, rūpētos par savu un viņas iztikšanu. «Nezinu, kā būs tālāk… Cik vien spēšu, kaut ko rakstīšu. Ir daži piedāvājumi no grāmatu izdevniecības,» saka Mudīte. Dēls strādāja koncerna Tesco pārtikas noliktavā, bija kolēģu ieredzēts un svešumā juties labi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Orģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+