FOTO: Viesos pie rotu māksliniekiem Ingunas un Gunta Lauderiem Inešu pagastā

Rotu mākslinieki INGUNA un GUNTIS LAUDERI vasaras pavada savās lauku mājās Vaišļi Inešu pagastā. Tur viņi iedvesmojas jaunām rotu kolekcijām, pļauj zāli, supo, vēro saulrietus un priecājas, ka par visu sajūsmā ir sešus gadus vecais mazdēls Alberts.
Evija Kalnbērza
Foto: Kaspars Krafts (F64)

Mazmeitiņai bija veselības problēmas, bija paredzēta operācija, taču, četras dienas ar vecākiem padzīvojot šeit, viņa atveseļojās.

Vaišļu mājas un četrus hektārus zemi Ingunas tētis interjera dizainers Armīns Punka no saimnieka, kurš nespēja viens parūpēties par saimniecību, nopircis 1973. gadā. Padomju laikā nebija vienkārši iegādāties privātīpašumu, tāpēc senā māja skaitījusies viņa radošā darbnīca. Līdzīgi tolaik savus īpašumus pirkuši arī komponists Imants Kalniņš, fotomākslinieks Andris Krieviņš un citi radoši ļaudis. Inguna un Guntis šeit saimnieko nu jau 13 gadus. No atjaunotās kūts ēkas otrā stāva, kur dzīvo Inguna un Guntis, paveras skats uz visu lielo saimniecību – vēsturisko ēku, pirtiņu un diviem dažādu līmeņu Gunta izraktajiem dīķiem, kuros dzīvo ruduļi, karpas un karūsas. Dīķmalas viņi nolēmuši nepļaut, uzskatot, ka mitrumu mīlošie augi izskatās pietiekami dekoratīvi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē