FOTO: Jānis Lūsēns dzīvo kā Dieva ausī. Nopircis skolu Igaunijas pierobežā

Komponists JĀNIS LŪSĒNS pārdeva savu lauku īpašumu Krimuldā un izsolē iegādājās Ozolu skolu Valkas novadā. Pandēmijā lielos plānus par jaunu koncertvietu nācās atlikt, toties bija laiks iekārtot un sakopt īpašumu un izveidot skaistu dzīvesvietu gan sev, gan viesiem.
Evija Kalnbērza
Foto: Mārtiņš Zilgalvis (F64)

Patīkams klusums un slaveni kaimiņi 

Šajā apkārtnē lauku dzīvi bauda daudzi radoši un sabiedrībā zināmi cilvēki.

Komponistam Jānim Lūsēnam jau pirms vairākiem gadiem bija ideja par kādu vietu dabas tuvumā, kur varētu rīkot meditatīvus kamermūzikas koncertus. Lai gan pats nāk no Liepājas, domājis, ka šāda vieta varētu būt drīzāk Vidzemes nomalē. «Pirms nepilniem diviem gadiem manā Krimuldas īpašumā kāds cilvēks klauvēja pie durvīm un vaicāja, vai negribu to pārdot. Pārdevu un, pateicoties Valkas mēram Ventam Armandam Krauklim, uzzināju, ka ir tāda Ozolu skola, kas jau trīs gadus ir slēgta.

Es to varēju iegādāties par Rīgas vienistabas dzīvokļa cenu, un arī ikmēneša izmaksas nav daudz lielākas kā trīsistabu dzīvoklim galvaspilsētā,» to, kā ticis pie senās Ozolu skolas, atceras komponists. «Apkārtnes sakopšanu un ēkas renovēšanu esmu veicis par naudu, ko saņēmu, pārdodot Krimuldas īpašumu. Nekādus fondus un pabalstus neizmantoju,» stāsta Jānis. 

Lai gan šķiet –  viņš aizbraucis uz ļoti tālu Latvijas malu, patiesībā šajā apkārtnē lauku dzīvi bauda daudzi radoši un sabiedrībā zināmi cilvēki – Prāta vētras taustiņinstrumentālists Māris Mihelsons, režisors Alvis Hermanis, komponists Edgars Raginskis, diriģents Māris Kupčs. «Te ir klusums, esam nost no visiem, bet ar netālajiem kaimiņiem mums ir lieliskas attiecības,» saka Lūsēns.

Enerģētiski spēcīga vieta 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē