Edijs Klaišis – huligāns, kurš palīdz riska grupas jauniešiem

«Nekad neesmu bijis balts un pūkains. Tas, ko daru jauniešu labā, mani nepadara par eņģeli,» saka dullais liepājnieks EDIJS KLAIŠIS, kurš pandēmijas gadā izveidojis OPEN Radošo Centru riska grupas jauniešiem. Un varbūt tieši tāpēc, ka viņa paša dzīvē bijis viss – atkarības, izmisums, depresija –, viņam tic un uzticas brīžos, kad šķiet – izejas nav.
Inese Mizovska
Foto: Ģirts Ozoliņš (F64)

Esmu taisījis tādus sūdus… 

Man daudzi ir jautājuši, kā man izdevās pārtraukt dzert un lietot visādus draņķus.

«Par mani bieži saka: kā viņš ar tādu pagātni var strādāt ar jauniešiem? Bet es ar viņiem nestrādāju! Es vienkārši esmu,» saka Edijs Klaišis. Gada laikā viņam izdevies atvērt jau desmit – kā viņš pats saka – drošības saliņas riska grupas jauniešiem Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā. «Tūlīt atvērsim vienpadsmito un divpadsmito centru, un plānā ir arī trīspadsmitais,» piebilst viņš. Tās ir vietas, kur ikviens jaunietis var uzturēties laikā, ko citkārt pavadītu uz ielas. «90% šo jauniešu no mājām bēg ļoti nopietnu iemeslu dēļ – tas ir alkohols, narkotikas, vardarbība. Kad gudrīši komentāros raksta, ka ar to jānodarbojas oficiālām iestādēm, es atgādinu – par lielāko daļu šo situāciju iestādes pat neuzzina. Es nelienu jauniešu dzīvē un nemācu, kā būt. Mūsu sarunas ir tad, kad viņi paši vēlas kaut ko uzzināt un saprast,» saka Edijs. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+