Dakota pēdējo albumu pabeigs bez Edvīna Zariņa

Dzeltenie aizkari, Kurtizāņu ugunskurs, Ledus zieds ­– tie ir tikai daži hiti, ar kuriem grupu Dālderi un Dakota izveidotājs un līderis EDVĪNS ZARIŅŠ paliks mūžīgā piemiņā. Pagājušajā nedēļā viņa sirds pārstāja pukstēt, bet viņa radītās kompozīcijas vēl pēc gadsimtiem liks ietrīsēties daudzām sirdīm.
Gita Vīksne
Edgars Orlovs
Edgars Orlovs
Foto: F64

Edvīns vienmēr ir teicis, ka neviens cilvēks un grupas dalībnieks nav mūžīgs, bet Dakotai ir jābūt mūžīgai.

Visticamākais, vainojams trombs

«Skumja ziņa, grupa Dakota ir zaudējusi savu sirds dvēseli – mūsu mīļo Edvīnu Zariņu. Sirds beidza pukstēt šodien, 28. janvārī, pulksten 21.45,» sociālajā tīklā Facebook pusstundu pēc notikušā pagājušajā piektdienā pavēstīja aizgājēja labs draugs bundzinieks Gundars Lintiņš. PDz viņš teic, ka Edvīns aizgājis pēkšņi. «It kā viss bija kā iepriekš. Cik sapratu no viņa sievas teiktā, tad trīs dienas pirms aiziešanas gan Edvīnam kļuvis tā kā sliktāk… Viņš bija tāds, kurš neatzina nekādas zāles, nelietoja tās vispār. Visticamākais, bijis trombs, un tas nav saistīts ar to visu, kas Latvijā un apkārt pasaulē notiek,» atzīst Gundars. Viņš uzsver, ka, protams, Edvīns pēdējos mēnešus, īstenībā gandrīz vai no pandēmijas sākuma, bijis tuvu depresijai. «Koncertu nav, Edvīns reāli iztiku pelnīja tikai no šiem koncertiem. Tas viss grauj emocionālo shēmu. Latvijā pa izklaides jomas cilvēkiem tas sit visvairāk, jo viss ir apturēts, un nav saprotams, kāpēc,» secina Gundars.

Par Edvīnu viņš teic, ka Dakotas līderis bija kompānijas cilvēks. «Vienmēr kopā tusējām, manas jubilejas koncertos viņš nekad nav atteicis spēlēt. Ļoti sirsnīgs, patiess un tiešām kārtīgs vecis,» tā Gundars. Viņam Edvīns mūžīgi piemiņā paliks kā Latvijas kantrimūzikas pamatlicējs. «Viņš bija izcils tekstu un mūzikas autors. Viņa lirika bija ļoti īpaša.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē