10 tūkstošu eiro vērta provokācija. Kristians Brekte aicina izglītot sabiedrību 1

Pāris nedēļas pirms jaunā mācību gada uz Rīgas 40. vidusskolas brandmūra tapis zīmējums, kas sabiedrībā izraisījis viedokļu vētru. Vieni slavē un aizstāv skandalozā mākslinieka Brektes mākslas darbu, citi tajā saskata neķītrību un sātanismu un pieprasa aizkrāsot.
Anastasija Kuzminova

Skolēnu vecāki nav vienisprātis par mākslas darba ģenialitāti, un pat tika sākta parakstu vākšana zīmējuma aizkrāsošanai.

Fonda Mākslai vajag telpu īstenotais Veltījums Džemmai Skulmei uz Rīgas 40. vidusskolas brandmūra kļuvis par galveno apskates objektu Rīgas centrā. Vieniem – lai šausminātos un peltu, citiem – lai kaismīgi aizstāvētu šo zīmējumu. Iedvesmojoties no mākslinieces vēlīnā posma mākslas darbiem naivisma garā, veltījumu viņai veidojis Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs, mākslinieks un provokators K­ristians B­rekte, bet uz sienas to pārnesa mākslinieks Miķelis Mūrnieks un grafiti meistars Kiwie. «Es izvēlējos Džemmas zīmējumus, kas izskatās pēc bērnu skricelējumiem. Ar šiem zīmējumiem ceru pamudināt cilvēkus atcerēties, kā tas bija – būt bērnam un ķēpāties, zīmēt neesošus radījumus uz pierakstu klažu malām,» skaidro Brekte.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+