Rakstniece Gundega Repše: Sabiedrība ir nenormāli degradējusies!

«Tikai nebrauciet pērkona laikā,» telefonā skan rakstnieces Gundegas Repšes balss. Tas nav joks, ar pērkonu Gundegai ir īpašas attiecības. Protams, tālāk viss notiek kā labākajos romānos – dienā, kad viesojamies Gundegas lauku mājā, pērkona negaiss ir klāt jau no paša rīta.
Ilze Anna Vītola
Foto: Matīss Markovskis. Stils: Agija Vismane

Gundegas vasaras rit Zemgales pusē lielā lauku mājā, ko reiz cēlis kāds turīgs saimnieks. Līdz tuvākajai pilsētai Gundega aizbrauc reizi nedēļā. Tāda, lūk, rīdziniece trešajā paaudzē.
Izslavēti skarbā un asā rakstniece žurnāla komandu sagaida sirsnīgi: «Gribēju jums gatavot pusdienas, cept kotletes, bet tad kāds pateica, ka tā būšot medija uzpirkšana. Man nekas tāds nebūtu pat prātā ienācis!» Starp citu, Gundega esot slavena ar savu saimnieciskumu. Vārām kafiju un tēju, krēslā ciemiņus vēro kaķis Kilimandžāro, kurš esot gandrīz tikpat vecs kā pati pasaule. Un Gundegas suns, par spīti savam milzīgajam augumam, ir pats labdabīguma iemiesojums. Līst, sasodīti līst… Gundega pīpē. Viņas mājās var smēķēt visur, kur vien grib. Nujā – lai nu kam, bet Gundegai ierobežojumi nepiestāv. 

Viss šis varžu koris, kas allaž visas nelaimes noveļ uz inteliģenci, – tā arī ir mazohistiska pašiznīcināšanās programma.

Lai turpinātu lasīt, reģistrējies!

Iegūsti piekļuvi labākajam saturam, jaunumiem par Tev interesējošām tēmām, podkāstiem un citiem jaunumiem mūsu portālā

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē